Şirin Mahallenin Ruhu - Timaş Yayınları

sirin-mahallenin-ruhu-9786050844412.jpg
Yeni
TANITIM VİDEOSU

Şirin Mahallenin Ruhu

Sevdiğim insanlar neredeyse orası en güzel yerdir.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Çocuk Prestij Kitaplar
Sayfa / Ebat: 128s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’22 / Mayıs’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4441-2
Barkod: 9786050844412
42.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Şirin ve arkadaşları, yeni yapılan İncirli Konaklar’a mahalle ruhu kazandırmak için yine farklı bir serüvene atılıyorlar.
Tabii ki kendilerine yakışır bir şekilde.
Fotoğraflar, önemli haberler, yemek tarifleri, moda haberleri... Daha neler neler...
Şirin’in bu yeni macerası her zamanki gibi okuyucuyu içine çekmeye hazırlanıyor!
 
Editörün görüşü
Birsen Ekim Özen, akıcı bir üslup ve enerjik bir dille kaleme aldığı eserleriyle çocuk okurların gözdesi oldu. Çünkü çocukların hayal dünyalarına girmeyi ve çocuklarla bağ kurmayı başarabiliyor. Kitap, Şirin ve arkadaşlarının yaşadıklarını anlatırken okuyucuya da eskiden mahalle kültürünün nasıl olduğu, komşuların birbirlerini tanımalarının ne ifade ettiği gibi konuları mahalle ve site karşılaştırması yaparak gösteriyor. Didaktik olmaktan çok uzak bir kitap, buna karşın öğreticilik yönü ağır basıyor.
En önemli cümle
“O gün annem işten birazcık geç geldi. Babamla masayı kurup onu bekledik. O zaman evi ev yapanın, gerçekten içinde yaşayanlar olduğunu anladım. Annem biraz gecikse ya da babam iş yemeğine katılsa ev hiç ev gibi olmuyordu. Bunu fark edince İncirli Konaklar hayalinden vazgeçtim. Sevdiğim insanlar neredeyse orası en güzel yerdi bence.”
Bu kitap neden önemli
Şirin Bana Masal Anlatma, yıllardan beri anlatılagelen masalları sorgulayan, çocukların masallara bakış açısını değiştiren bir kitap. Pamuk Prenses, Külkedisi, Ferhat ile Şirin gibi masal kahramanlarıyla karşılaşan ve aslında yaşadıkları olayları kendi kendilerine çözebileceklerini anlatan Şirin, çocuklara özgüven, kendi ayakları üzerinde durma, problem çözme gibi değer ve kavramları aşılıyor.
Anahtar kelime
Merak, Problem Çözme, Cesaret, Masal, Anlayış, Çalışkanlık, Gözlem, İşbirliği, Sindrella, Eleştirel Düşünme, Arkadaşlık, Sevgi, Şirin, Rüya, İletişim, Özgüven

Diğer kitaplara göz atın