Son Ayı - Timaş Yayınları

son-ayi-9786050843392.jpg

Son Ayı

Her şeyi değiştirecek bir dostluk
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 208s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’22 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 6
ISBN: 978-605-08-4339-2
Barkod: 9786050843392
Orijinal Dil: İngilizce
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Ufukta, güneşte bir siluet, bir şey hareket etmişti. Göz açıp kapayıncaya kadar olmuştu. O kadar hızlıydı ki April az daha gözden kaçıracaktı. Büyük, uzun adımlarla yürüyen ve çok beklenmedik bir şeydi. Yeniden gözlerini kırptı. Her ne ise gitmişti.
Ancak April bir kutup ayısı gördüğüne yemin edebilirdi.
 

Ayı Adası’nda hiç kutup ayısı kalmadı.

 

Araştırması onları altı aylığına Kuzey Kutbu’na götürdüğünde April’ın babası ona böyle söyler. Ancak bir gece April, ufukta belirgin bir ayı siluetinin hareket ettiğini görür. Orada olmaması gereken, aç, yalnız ve evinden çok uzakta olan bir kutup ayısı. Bir şeylerden mahrum kalmış bir ayı, tıpkı April gibi.

 

Aralarındaki beklenmedik bağ büyürken April yeni en iyi arkadaşını kurtarmaya kararlıdır ve böylece hayatının en büyük ve en önemli yolculuğu başlar.

 

Ayıyı kurtarmak için bir yolculuk... Ve belki bu, April’ıkendini de kurtarması için bir şanstır...

En önemli cümle
“Ufukta, güneşte bir siluet, bir şey hareket etmişti. Göz açıp kapayıncaya kadar olmuştu. O kadar hızlıydı ki April az daha gözden kaçıracaktı. Büyük, uzun adımlarla yürüyen ve çok beklenmedik bir şeydi. Yeniden gözlerini kırptı. Her ne ise gitmişti. Ancak April bir kutup ayısı gördüğüne yemin edebilirdi.”
Bu kitap neden önemli
-Hannah Gold, ilk kitabı olan Son Ayı ile, çocuk edebiyatının Nobel’I sayılan Carniege Madalyası’na aday gösterildi ve kısa sürede çok satan yazar olmayı başardı. Uluslararası alandaki eleştirmenlerden tam not aldı ve kitabı onlarca dilde yayınlandı -Bir çocuk ve kutup ayısının etkileyici dostluğunu anlatan Son Ayı, günümüzün en büyük problemi olan küresel ısınmayı etkileyici bir biçimde ele alıyor. -Tüm okur kitlesine hitap eden akıllardan çıkmayacak, dokunaklı bir hikâyeye sahip olması Son Ayı’nın en güçlü taraflarından. -Kısa sürede birçok ülkede çok satanlara girmeyi başarmış olan Son Ayı, geleceğin Şeker Portakalı, Küçük Prens’i olarak nitelendiriliyor. -İçimdeki Müzik, Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe gibi önemli kitaplarımızı seven okurlarımız Son Ayı’yı ellerinden bırakamayacak. -Son Ayı’nın etkileyici iç çizimlerini ve kapak tasarımını Levi Pinfold üstlendi. Pinfold, Kate Greenaway madalyalı bir çizer ve Harry Potter serisinin 20. Yıl Özel Baskı için yaptığı ikonik tasarımlar ile tanınıyor.
Anahtar kelime
Aile, Arkadaşlık, Bağlar, Dostluk, İklim Değişikliği, Macera

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
elma-cekirdegi-9786259464855.jpg

Elma Çekirdeği

Chiara Lorenzi
Genç Timaş
135.00 TL
Yeni
yeryuzune-dusen-kiz-9786259464848.jpg

Yeryüzü'ne Düşen Kız

Patricia Forde
Genç Timaş
150.00 TL
Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL