Steve Jobs Olmak - Timaş Yayınları

steve-jobs-olmak-9786050820935.jpg
Küstah ve kötü kalpli görünen Diğer Steve hakkında ne yapılabilir?
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: İş Dünyası Kitaplığı
Diziler: İş Dünyası
Sayfa / Ebat: 480s. / 15x23
İlk ve Son Baskı: Kasım’15 / Kasım’15
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-2093-5
Barkod: 9786050820935
Üst Başlık: Kendini Bilmez bir Küstahın, Vizyoner bir Lidere Dönüşümü
Orijinal Dil: İngilizce
55.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü CEO’larından Steve Jobs hakkında bir sürü kitap yazıldı.

Ama bu kitap hepsinden farklı.

Steve Jobs hakkında efsaneler ve klişeler dilden dile dolaşıyor…

Huysuz, bencil hatta küstah, hırslı ve kindar bir adam.

Peki böyle bir adam, nasıl oldu da vizyoner bir lidere dönüşüp milyarlarca insanın hayatını değiştirecek ürün ve hizmetleri geliştiren ekipleri yönetebildi?

Steve Jobs’ın “uzaktan” fark edilemeyen özellikleri neydi?

Mesela iflah olmaz bir sanatkâr, deli divane bir âşık, çaresiz bir kanser hastası ve çalışkan bir dâhi olarak tanımlanamaz mıydı Steve Jobs?

Organik bahçecilik yapan, astronot olmak için NASA’ya başvuran, Pixar gibi bir şirketi bugünlere getiren, Apple’ı yeniden ayağa kaldıran kişi Steve Jobs değil miydi?

Steve Jobs Olmak, bir başarı hikâyesi değil, bir büyüme hikâyesi…

Steve Jobs Olmak, yıllarca Steve Jobs ile beraber çalışmış Tim Cook, Jony Ive, Eddy Cue, Ed Catmull, John Lasseter, Robert Iger gibi insanların anılarının, Apple, Pixar ve Disney’den üst düzey yöneticilerle yapılan görüşmelerin ve 25 yıl içinde bizzat Steve Jobs ile yapılmış yüzlerce saatlik “kayıt dışı” sohbetlerin, ailesi ve eşinin birebir katkılarının eseri…

Steve Jobs Olmak, gün geçtikçe daha sabırlı bir tutum sergileyen, yakın çevresine güvenmeyi öğrenen ve sadece devrim yaratacak ürünleri hedef almak yerine şirketini adım adım büyütmenin önemini keşfeden bir dâhinin hayat hikâyesi.

 

Steve Jobs Olmak inanılmaz bir kitap. Steve ile 25 yıldan fazla beraber çalışmış biri olarak, bu kitabın gerçekten olağanüstü bir insanın olgunlaşmasını ve karakter özelliklerini en doğru şekilde yansıttığını düşünüyorum. Umarım Steve Jobs Olmak, son kaynak olarak kabul edilir.” - Ed Catmull, Disney Animation ve Pixar başkanı

"Sonunda Steve Jobs ile hakkında dünyanın hak ettiği bir kitap. Zekice, doğru, bilgi dolu ve kimi zaman derinden yaralayıcı... Steve Jobs Olmak, çok uzun yıllar boyunca en önemli referans kaynağı olacak." - John Gruber, Daring Fireball

Editörün görüşü
Kitap piyasadaki diğer tüm Steve Jobs biyografilerinden basmakalıp Jobs imajını sorgulaması sebebiyle ve bu sayede hakikatli bir portre çıkartmasıyla öne çıkıyor. Dili, anlatımı, bölümler arasındaki geçişler harika. Yazar da uzun yıllar teknoloji dünyasının kalbindeki isimlerle yakından temas kurup, onları yakın çevresiyle de bildiği için Silikon Vadisi hakkında zamanında enfes yazılar yazmış.
En önemli cümle
Onunki bir başarı değil, büyüme hikâyesi. Harika bir sanatçıdan, harika bir şirket kurucusu olma yolunda kaleme aldığı inanılmaz bir hikâye.
Bu kitap neden önemli
Daha önce piyasaya çıkan Steve Jobs biyografileri biraz da şehir efsanesini alevlendirir nitelikteydi, buna Jobs'ın resmi biyografisi dahil. Bu basmakalıp imajı biraz sorgulamak, insanların hakikaten tanıdıkları Steve Jobs'a odaklanmak üzere yola çıkan yazarlar enfes bir iş çıkarmışlar. Apple'ın onayladığı tek Steve Jobs biyografisi olması bu teknoloji idolünü gerçek profiliyle tanıma imkanı sağlıyor. Ne komple bir Steve methiyesi ne de küstah bir adam portresi var. Çok dengeli. Uzun zamandır Amazon.com'da teknoloji konusunda ilk 10 kitap arasında.
Anahtar kelime
Steve Jobs, Apple, Next, Pixar, Mac Os, Macintosh, Cube, İpod, İpad, Macbook, Powerbook, İphone, Vizyonerlik, İnovasyon, Liderlik, Başarı, Talihsizlikler, Google, Tim Cook, İnavasyon

Diğer kitaplara göz atın