Tarihin Seyrini Değiştiren Türkler - Timaş Yayınları

tarihin-seyrini-degistiren-turkler-9786256767003.jpg

Tarihin Seyrini Değiştiren Türkler

Oyunun kurallarını baştan yazan Türklerin hikâyesi...
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Türk Tarihi
Sayfa / Ebat: 224s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Kasım’23 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-6767-00-3
Barkod: 9786256767003
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yaptığı televizyon programlarıyla tarihi herkese sevdiren Uğur Korkmaz, alanında uzman akademisyenlerle Türkleri konuştu.

 

•Türkler için Anadolu ne ifade ediyordu ve Türkler nasıl Müslüman oldular?
Prof. Dr. Ahmet Taşağıl anlatıyor.

•Asya Hunlarının siyasî ve sosyal yapısı nasıldı? Attila’ya neden “Tanrı’nın Kırbacı” deniliyordu? Dr. Başak Kuzakçı anlatıyor.

•Cengiz Han’ı diğer boy beylerinden ayıran özellikler nelerdi? Timur, Osmanlı Devleti’ni nasıl mağlup etti? Prof. Dr. İlyas Kemaloğlu anlatıyor.

•Malazgirt Zaferi’ne giden yolda neler yaşandı? Sultan Alp Arslan yönünü neden İstanbul’a çevirmedi? Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu anlatıyor.

•İstanbul neden lanetlenmiş bir şehirdi? Çandarlı Halil Paşa hain miydi? Prof. Dr. Abdülkadir Özcan anlatıyor.

•Yavuz Sultan Selim babası II. Bayezid’e darbe yaparak mı tahta oturdu? Yavuz Sultan Selim ile Şah İsmail hiç karşı karşıya geldi mi?
Prof. Dr. Feridun M.Emecen anlatıyor.

•Batı’da “Muhteşem Süleyman” diye bilinen Kanuni Sultan Süleyman’ın Avrupa siyaseti neydi? Sınırları üç kıtayı aşan Osmanlı Devleti’nin bu başarısında Pargalı İbrahim Paşa’nın politikaları ne kadar etkiliydi?
Prof. Dr. Abdülkadir Özcan anlatıyor.

•I. Dünya Savaşı öncesi ülke genelinde nasıl bir hava hâkimdi?
Millî Mücadele dönemi nasıl başladı? Prof. Dr. Ali Satan anlatıyor.

•Lozan Antlaşması’nın imzalanmasında İsmet İnönü ne kadar etkiliydi
ve bu antlaşma bir başarı mı yoksa hezimet miydi?
Prof. Dr. Vahdettin Engin anlatıyor.

 

Elinizde tuttuğunuz Tarihin Seyrini Değiştiren Türkler kitabı, Türkiye’nin alanında uzman kıymetli akademisyenlerini siz değerli buluşturuyor. Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olan bu eser, geçmişin ışığında geleceği umut ile selamlıyor.

 

Editörün görüşü
Televizyon programcısı Uğur Korkmaz'ın tarihçilerle ünlü Türk yöneticileri hakkında yaptığı söyleşilerin derlenmesiyle oluşan bu eser, okura tek bir kitapta büyük Türk hükümdarlarının hayatını okuma imkânı sunuyor. Soru-cevap şeklinde ilerleyen kitap, rahat okunmasının yanı sıra liderler hakkında en çok merak edilen konuları açıklığa kavuşturuyor. Eserde, liderlerin hayatı üzerinden Hunlardan bu yana Türk devletlerinin tarihi de masaya yatırılıyor.
Bu kitap neden önemli
-Önemli Türk liderlerini, hükümdarlarını tek bir kitapta okura sunuyor. -Alanında uzman isimler Türk hükümdarlarının hayatını her açıdan ele alıyor. -Liderlerle ilgili tartışma konusu olan noktaları aydınlığa kavuşturuyor. -Soru-cevap şeklinde ilerlediği için kolay okunuyor.
Anahtar kelime
Türk, Türk Tarihi, Liderler, Osmanlı Tarihi, Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Mete Han

Diğer kitaplara göz atın