Yeni Nesil Öğretmen Olmak - Timaş Yayınları

yeni-nesil-ogretmen-olmak-9786050843859.jpg
Popüler

Yeni Nesil Öğretmen Olmak

Geleceğin Bireylerini Yetiştirecek 21. Yüzyıl Öğretmenleri İçin Bir Rehber
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Kişisel Gelişim Kitaplığı
Diziler: Kişisel Gelişim
Sayfa / Ebat: 176s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’22 / Mart’22
Baskı Sayısı: 2
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4385-9
Barkod: 9786050843859
Üst Başlık: 21. Yüzyıl Öğretmenleri İçin Rehber
40.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Eğitim durmadan değişiyor, dönüşüyor. 21. yüzyıl öğrencisinden beklentilerimiz önceki dönemlerin öğrencilerinden beklenenlerden çok daha farklı. Bu yüzyıl problem çözebilen, eleştirel düşünebilen, hayal kurabilen, sorumluluk alabilen girişimci öğrenciler istiyor.

Z ve Alfa kuşağı öğrencilerini eskinin alışılmış eğitim modellerine mahkûm etmek, onların bu potansiyellerini açığa çıkarmalarına ve kendilerini keşfetmelerine engel olmak demek. Hâl böyleyken öğretmenlerin çağın gerektirdiği yetkinliklerle donanması, değişen öğrenci profilinin ihtiyaçlarına cevap vermesi ve döneme uygun bir eğitim ortamı oluşturması elzem. 
Teknolojiyle şekillenen yeni iletişim kanalları öğrencilerin bütün dünyasını belirlerken öğretmenlere düşen, onlarla doğru frekanslarda iletişim kurmaktır. Tamamen teknolojiye değil, teknolojiyi kullanarak öğretmeye odaklanmaktır. Kültürel ve tarihî değerlerimizi ön planda tutmak, öğrencileri dış dünyada başarılı kılacak özelliklerle donatmaktır. Günün sonunda eğitimcilere düşen erdemli, öğrenmeyi öğrenmiş, analiz yeteneğine sahip, kendini geliştirebilen ve dünyaya duyarlı bireyler yetiştirmektir.

Tecrübeli eğitimci ve yazar Metin Özdamarlar’ın kendi deneyimleriyle yıllar süren titiz araştırmalarını harmanladığı Yeni Nesil Öğretmen Olmak, “teknoloji” neslini eğiten günümüz eğitimcilerine mesleki hayatlarında rehber olacak bir başucu kitabı.
 
Editörün görüşü
Tecrübeli eğitimci ve yazar Metin Özdamarlar'ın diğer eğitimcilere yönelik tecrübe paylaşımlarını ve önerilerini aktararak eğitimcilerin nasıl kendilerini geliştirebileceklerini anlatan bir öğretmen-kişisel gelişim kitabı.
En önemli cümle
Haydi bilgisi ile modern dünyada yerini alan, ailesine, ülkesine, öğretmenlerine katkı sağlayan, değer katan öğrenciler yetiştirelim. Yarın çok geç olur, haydi, bugün başlayalım.
Bu kitap neden önemli
Yeni Nesil Öğretmen Olmak, Metin Özdamarlar'ın yirmi yıllık eğitimcilik tecrübesini yaptığı araştırmalarla titizlikle harmanladığı, hem Z ve Alfa kuşağını eğiten öğretmenlere ve öğretmen adaylarına hem de velilere öğrencileri ve çağı anlamada kaynak olabilecek bir başucu kitabı. Özdamarlar kitapta "dijital vatandaşlık", "çevre okuryazarlığı" gibi kavramları detaylandırarak sürekli değişen ve dönüşen eğitim ortamının yapıtaşlarını ortaya koyuyor. Öğretmenlere ve öğretmen adaylarına özellikle dijital platformlar, uygulamalarla ilgili ipuçları ve tavsiyeler vererek eğitim içeriğini zenginleştirmenin yollarını gösteriyor. Bunun yanında kendi hatıralarına da yer vererek bilhassa genç meslektaşlarına ilham veriyor ve geleceğin vatandaşlarını yetiştiren öğretmenin çağı yakalamanın yanı sıra millî değerlerimizi ve erdemleri de her zaman ön planda tutması gerektiğini hatırlatıyor. Eğitimin taraflarının yaşadığı sorunları bizzat yaşayan ve bunlara çözüm bulmaya çalışan tecrübeli bir eğitimcinin, sistemi geliştirmek için önerileri ve çözümleri gerçekçi olarak bizzat ortaya koyması kitabı eğitimciler için çok değerli bir pozisyona taşıyor.
Anahtar kelime
Öğretmen, Öğretmenlik, Eğitim, Öğrenci, Okul, Veli

Diğer kitaplara göz atın