Yıldız Köpek - Timaş Yayınları

yildiz-kopek-9786050846683.jpg

Yıldız Köpek

Kahraman Köpek Laika'nın sarsıcı hikâyesi!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 224s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’23 / Şubat’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4668-3
Barkod: 9786050846683
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Laika, Moskova sokaklarında hayatta kalma mücadelesi veren başıboş bir köpektir. Hayatı, soğuk bir kış gecesi değişir. O, ölümcül bir uzay yoluculuğu için seçilmiştir. İnsanlara güvenmeyen Laika, kaçmak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır. Ta ki Nina ile tanışana kadar.
 
Babası Sovyet Uzay Programında bir bilim insanı olarak Nina, yalnız ve içine kapanık bir kızdır. Okuldaki en iyi arkadaşı Amerika'ya taşınınca Nina okul zorbalarıyla tek başına yüzleşmek zorunda kalır. Daha sonra yolu babasının işinden dolayı Laika'yla kesişir. 
Laika ve Nina, bilim laboratuvarında buluştuğunda yavaş yavaş birbirlerine bağlanırlar. Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği arasındaki 'Uzay Yarışı' şiddetlenirken Laika ve Nina'nın arkadaşlıkları bu yarışın kurbanı olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır.
 
Gerçek bir olaydan ilham alınan Yıldız Köpek, sizi, kalbinizde uzun süre kalacak olan yürek parçalayıcı hikâyeye çağırıyor.
En önemli cümle
"Geri dönme ihtimali olmayan bir göreve gitmesine izin veremeyiz. O, kapsüldeki diğer malzemelerden biri değil. O, bir canlı."
Bu kitap neden önemli
Gerçek bir hikâyeden ilham alan Yıldız Köpek; Uzaya gönderilen ilk canlı Laika, uzay keşfi ve Sovyet dönemi Rusya'sı hakkında önemli bilgiler veriyor. Laika'nın hikâyesini cesaret, dostluk ve kendini keşfetme gibi evrensel temaları ele alarak işliyor. Olayları hem Laika'nın hem de onun biricik dostu Nina'nın gözünden görebiliyoruz. Yıldız Köpek, uzun süre kalbinizde yer edinecek bir kitap olacak.
Anahtar kelime
10 Yaş, 11 Yaş, 12 Yaş, Arkadaşlık, Uzay, Fedakârlık, Paylaşma, Aile, Sorumluluk, Hayvan Sevgisi, Hayvan Hakları

Diğer kitaplara göz atın