Yıldızlar Saçıldığında - Timaş Yayınları

yildizlar-sacildiginda-9786050843408.jpg

Yıldızlar Saçıldığında

Bir mülteci kampında büyüyen iki kardeşin umut dolu bekleyişlerinin kalplere dokunan hikâyesi.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Çizgi Roman
Sayfa / Ebat: 264s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4340-8
Barkod: 9786050843408
Alt Başlık: Mültecilik Çizgi Romanı
Orijinal Dil: İngilizce
75.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Nasıl bakılacağını bilirseniz, yıldızların özüne işlenmiş hikâyeler vardır. Bir yıldız gibi olun, ışığınız parlasın. Hikâyeniz parlasın. Çünkü bizi eve hikâyeler götürecek.”


Mülteci kampında günler birbirinin aynı geçer: sıkıcı, aç ve gergin. Kampta ne yeteri kadar yiyecek vardır ne oyalanacak bir şey ne de ihtiyaç duyulan ilaçlar. Hayatının büyük kısmı kampta geçen Omar, okula gitme fırsatı doğduğunda bunu hem kendi hem kardeşi Hasan için bir umut ışığı olarak görür. Fakat bu aynı zamanda konuşamayan kardeşini, ailesine dair tek hatırasını yalnız bırakacağı anlamına gelir. Omar ve kardeşinin hayalini kurdukları yeni hayata başlamaları içinse beklemeleri, beklemeleri ve daha çok beklemeleri gerekir. 

Ömrünü karşılaştığı zorluklarla mücadele ederek ve değer verdiği şeyleri var gücüyle koruyarak geçiren Omar, nereye giderse gitsin ve yanında kim olursa olsun ailesini ve evini yüreğinde taşır.

 

Yıldızlar Saçıldığında, Omar Mohammed’in kendi hikâyesini tüm içtenliğiyle anlattığı, ödüllü çizgi roman yazarı Victoria Jameson’un kaleminde hayat bulan, bekleyişin ve umudun buluştuğu etkileyici bir çizgi roman.
Editörün görüşü
Yıldızlar Saçıldığında, mülteci bir çocuğun umuda tutunma hikâyesiyle okuyan herkesin kalbine dokunacak.
En önemli cümle
“Nasıl bakılacağını bilirseniz, yıldızların özüne işlenmiş hikâyeler vardır. Bir yıldız gibi olun, ışığınız parlasın. Hikâyeniz parlasın. Çünkü bizi eve hikâyeler götürecek.”
Bu kitap neden önemli
Yıldızlar Saçıldığında, yazarlardan biri olan Omar Mohamed’in kendi hayat hikâyesini gerçekçi ve vurucu bir şekilde anlatıyor. Çoğunlukla süper kahraman temalı eserlerden oluşan çizgi roman sektöründe yenilikçi ve herkese hitap eden güçlü bir eser. Topladığı ödüller ve satış rakamlarıyla uluslararası alanda büyük ilgi görmüş başarılı bir eser. Ülkemizin de gündeminde olan Mültecilik konusunu etkileyici bir şekilde alan roman, Genç Timaş okurlarının favorilerinden olacak. Çikolataca Konuşur Musun? Ve Çamur Çocuk gibi mültecilik temasında yayınladığımız kitapların yanında durabilecek bir eser. Genç Timaş’ın çizgi roman alanına giriş yaptığı ilk kitap, peşinden yayınlayacağımız bu alanda güçlü ve iddialı eserler ile okurların ilgisini çekecek.
Anahtar kelime
Göç, Göçmenlik, Mültecilik, Çizgi Roman, Biyografi, Kardeşlik, Aile, Arkadaşlık, Sabır, Beklemek, Umut, Hayal, Azim

Diğer kitaplara göz atın