Yok Artık Pelin - Timaş Yayınları

yok-artik-pelin-9786050844757.jpg

Yok Artık Pelin

"Her Şey Gelen Bir Ayet Mesajıyla Renklendi."
Marka: Gülce İlk Genç
Kitaplık: İlk Gençlik
Sayfa / Ebat: 168s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’22 / Ekim’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4475-7
Barkod: 9786050844757
95.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Bir gece yatağıma yatmıştım. Boş boş tavana bakarken ne kadar sıkıcı bir hayatım olduğunu düşünüyordum. Sonra... Sonra ne oldu dersin? Hiç. Hiçbir şey olmadı. Sonra yine tavana baktım.”

 Pelin, böyle bir başlangıç yaptı yaşadıklarını anlatırken. Tıpkı birçok insan gibi... Ancak sonrası hiç de öyle “tavana bakmakla” devam etmedi. Çünkü “Her şey gelen bir ayet mesajıyla renklendi.”

Çok akıllı bir saat, ilginç bir aile, pandemi, okula dönüş ve tabii ki Pelin… Bütün gizemiyle bizi bekliyor.


Editörün görüşü
Yok Artık Pelin! Kitabın anlatmak istediği ana konu, gençlerin ve çocukların hayatta karşılaştıkları sorunları, Kur'an'ın göstermiş olduğu çözümlerle, aşmayı öğretmeyi amaçlıyor. Bunu yaparken sorunlara değil çözümlere odaklanmaları gerektiğinin de ipuçlarını veriyor. Önemli bu konuyu onların yaş gruplarına uygun cümle yapılarıyla ve mizahi bir dille yapıyor. Kitabın önemli bir yönü de kahramana farklı bir anlatım tekniğiyle iki seçenek sunuyor. Yani istediğin metodu kullan ve kitaba istediğin iki çözüm yolundan biriyle okumaya devam et diyor. Akıcı bir anlatımı olan yazar Fatma Sema Sekban, hikayelerin içinde attığı düğümleri sıra dışı çözümlerle okurların çözmesine yardımcı oluyor.
En önemli cümle
"Bir gece yatağıma yatmıştım. Boş boş tavana bakarken ne kadar sıkıcı bir hayatım olduğunu düşünüyordum. Sonra... Sonra ne oldu dersin? Hiç. Hiçbir şey olmadı. Sonra yine tavana baktım."
Bu kitap neden önemli
Kitap Neden Önemli? * Çocuklara hayatta karşılaştıkları problemlere değil çözümlere odaklanmaları gerektiğini öğrettiği için * Çözüm yollarını şaşmaz ve şaşırtmaz kaynak olan Kur'an'ın huzur veren ayetleriyle gösterdiği için * Ciddi bir konuyu akıcı ve mizahi bir dille sunduğu için * Günümüzde karşılaşılan ve insanları derinden etkileyen Pandemi konularına değindiği için * Farklı bir anlatım tekniğiyle çocukların önüne iki alternatif seçenek sunduğu için * Okuru hikayenin içine dahil ettiği için * İnanca dair konuları günümüz çocuklarının hayatlarıyla, kullandıkları teknoloji ile sunduğu için ÖNEMLİ...

Diğer kitaplara göz atın