Yok Böyle Bir Robot! - Acayip İşler Takımı - Timaş Yayınları

yok-boyle-bir-robot---acayip-isler-takimi-9786051442921.jpg

Yok Böyle Bir Robot! - Acayip İşler Takımı

Acayip İşler Takımı, uluslararası bir robotik yarışması için bu kez Japonya yolcusu!
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Mizah
Sayfa / Ebat: 200s. / 11,5x21
İlk ve Son Baskı: Eylül’23 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-144-292-1
Barkod: 9786051442921
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Acayip İşler Takımı, uluslararası bir robotik yarışması için bu kez Japonya yolcusu!

Hayatlarında heyecan arayan ekibimizin yarışma duyurusunu görmesiyle matrak olaylar başlıyor ve adrenalinin kol gezdiği yeni bir macera yine onları bekliyor.

 

Final yarışması Japonya’da yapılacak olan robotik yarışması için önce farklı fikirler tartışılıyor. Birbirinden acayip robot fikirlerinden sonra, köpek gezdiren bir robot tasarlamaya karar veren ekibin şamata arayışları, Atakan Hoca’nın takıma hâkim olma endişesi ile birleşince, kültür çatışması ekseninde eğlence tavan yapıyor.

 

Yorgunluğun coşkuya, ümitsizliğin umuda dönüştüğü bu hikâyenin sonunda kazanan takım çalışması, iş birliği ve dostluk oluyor.

Editörün görüşü
Güldürürken düşündüren, düşündürürken tekrar güldüren, adrenalinle mizahı ele ele tutuşturan, evrenselle yereli ortada buluşturan, bazen çok anlaşılır bazen de insanın kafasını karıştıran, içi içine sığmayan bir hikâye…
Bu kitap neden önemli
• Okurları mizahi öğelerle eğlendirirken, işbirliği ve takım çalışmasının önemine vurgu yapıyor. • Zorluklar karşısında pes etmemeyi ve mücadele ruhunu öğreterek, okurlara bir ömür boyu hatırlayacakları bir perspektif oluşturuyor. • Gelecekte başarılı olmak isteyenlerin robotik, kodlama ve yazılım diline hâkim olması gerektiğini vurguluyor. • Hikâyede heyecanın zirve yaptığı bir anda ortaya çıkan problem ve bulunan çözüm yolu, okurlara hayvan sevgisini aşılıyor. • Kültürel farklılıkların vurgulandığı hikâye, yerel bir duruşla evrensel bir bakış açısına sahip olabilmenin mümkün olduğunu öğretiyor. • Son zamanlarda hayvanlara yapılan eziyetler ve hayvan sevgisi konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor…

Diğer kitaplara göz atın