Zoe'nin Masasından - Timaş Yayınları

zoenin-masasindan-9786050845518.jpg

Zoe'nin Masasından

ENGELLER KARŞISINDA PES ETMEYEN, GERÇEĞİ ARAŞTIRAN VE DOĞRUNUN PEŞİNDEN KOŞAN BİR KIZ: ZOE!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 240s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’22 / Şubat’24
Baskı Sayısı: 3
ISBN: 978-605-08-4551-8
Barkod: 9786050845518
Orijinal Dil: İngilizce
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Sevgili Marcus,

 

Zoe’nin devamında ne söylemesi, ne yazması gerektiğine dair hiçbir fikri yok. Bir kız çocuğu daha önce hiç görmediği, on ikinci doğum gününde kendisine gelen mektuba kadar hakkında hiçbir şey duymadığı ve korkunç bir suçtan ötürü hapiste olan babasına ne söyleyebilir ki?

Hem de Marcus asla suç işlemediğini iddia ederken…

Marcus gerçekten masum olabilir mi? Gerçekler bir yerlerde gizli ve Zoe babasından gelen mektupları annesi ve üvey babasından saklamak zorunda kalsa da bu gerçekleri gözler önüne sermeye kararlı.


Zoe, fırındaki stajında iyi bir iş çıkarmak ve ailesine Yemek Ağı’nın düzenlediği Genç Pastacılar Yarışması’na katılmaya değer olduğunu kanıtlamak için durmaksızın çalışır. Çünkü ünlü bir pasta şefi olmak Zoe’nin en büyük hayali ve bu yolda asla hata yapma lüksü yok. En büyük destekçisi, yakın arkadaşı Trevor da artık yanında olmadığı için yaşadığı tüm zorlukların üstesinden tek başına gelmesi gerekiyor.


Aklının bir tarafında pastacılık, diğer tarafında ise babası Marcus varken Zoe, ölçülerini bilmediği bir tarifin içinde kaybolmuş gibi hissediyor.Yazar Janae Marks'ın bu büyüleyici romanı, engeller karşısında pes etmeyen, gerçeği araştıran ve doğru olduğuna inandığı şeyin peşinden koşan cesur bir kızı konu alıyor.

 
Bu kitap neden önemli
"Yeni yazar Marks, kurumsallaşmış ırkçılık hakkındaki güncel tartışmaları, duygusal bir yumruk atan bu canlandırıcı ve ilgi çekici hikâyeye kusursuz bir şekilde yerleştiriyor."- Publisher’s Weekly "Sistematik ırkçılığa dair ufuk açıcı ve güçlü bir öngörü ile dengeleyen, umut dolu bir gençlik romanı."- School Library Journal "Enfes tatlı bir roman! Zoe yemek, aile ve arkadaşlar için derin bir sevgi besleyen harika bir kahraman. Sosyal adaleti savunarak daha iyi, daha tatlı bir dünya için yeni bir tarif yaratıyor. Janae Marks'tan baştan çıkarıcı ve büyüleyici bir çıkış."- Jewell Parker Rhodes, New York Times Çok Satanı Ghost Boys’un yazarı "Marks'ın bu olağanüstü tatlı çıkışı Amerikan ceza adalet sistemindeki derin çatlakları gösterirken, orta sınıf deneyimine dayanan etkileyici bir hikâye anlatıyor. Irkçı profilleme ve beyaz olmayan insanlar için hapis oranları hakkında konuşmayı önemli oranda kolaylaştıracak. Neyse ki, Marks’ın yetenekli hikâye anlatımı ve ilgi çekici karakterleri de bir araya gelerek yürek, umut ve vaatlerle dolu harika bir kitap şekerlemesi oluşturuyor."- Booklist BAŞARILAR GoodReads Seçimleri Ödülü finalisti, 2020. Kirkus Reviews Yılın En İyi Kitabı Booklist Yılın En İyi Kitabı Parents Magazine Yılın En İyi Kitabı Edgar Ödülü, En İyi Gençlik Kitabı Adayı, 2021 Anthony Ödülü, En İyi Gençlik Kitabı Adayı, 2021

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL