Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Humaros Gezegeni'nde Canlı Yayın 4 - Timaş Yayınları

zulu---bir-madagaskar-macerasi---humaros-gezegeninde-canli-yayin-4-9786050835861.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Humaros Gezegeni'nde Canlı Yayın 4

Madagaskar'ın en renkli ormanına hoş geldin! Zulu'yla tanışmaya hazır mısın?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Zulu - Bir Madagaskar Macerası
Sayfa / Ebat: 48s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3586-1
Barkod: 9786050835861
Alt Başlık: Bir Madagaskar Macerası
60.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Gezegenlerinde hiç ağaç olmayan uzaylılar, Mosi’yi ve diğer ağaçları kesip kendi gezegenlerine götürmek için dünyaya geldiler.
Ancak baltayı ağaca vuracakken, taşa vurdular. Uzaylılara dersini veren Zulu ve arkadaşları, onları gezegenlerine yolcu etmek istedi. Bu sırada Ayo, uzay gemisinin düğmelerinden birine bastı ve olanlar oldu. 
Zulu ve arkadaşları, uzaylılarla birlikte Humaros Gezegeni’ne doğru yola çıktılar. Humaros’ta bu kez onlar ‘uzaylı’ oldular. 
Uzaylı bir gazetecinin canlı yayınında kendilerine sorulan soruları yanıtlarken akıllarına başka sorular düştü:
Türümüz, şeklimiz, gezegenimiz farklı olsa da tüm canlıların ortak bir noktası var mıydı?
Bütün canlılar sevmeye, sevilmeye ihtiyaç duyar mıydı?
Birbirimizi sevmek için birbirimize benzememiz gerekiyor muydu?
Zulu’nun ve arkadaşlarının Humaros Gezegeni’ndeki eğlenceli macerasını okumaya, şarkılarıyla dans etmeye hazır mısınız?
Editörün görüşü
Timaş Çocuk’tan yepyeni bir set: ZULU-BİR MADAGASKAR MACERASI! Ömür Uzel’in yazdığı, Çağrı Odabaşı’nın çizdiği ZULU, eğlenceli anlatımı, rengârenk resimleri ve ilginç hayvanlardan oluşan kahramanlarıyla çocuklar tarafından çok sevilecek. Zürafa biti Zulu ile papağan Ayo çok iyi iki arkadaştır. Zulu iyi niyetli, çalışkan, eğlenceli; Ayo ise gürültücü, konuşkan ve biraz tembeldir. Afrika'nın en eğlenceli adası, Madagaskar'da yaşıyorlar. Bir gün bu renkli ormanda tatsız bir olay yaşandı. Ama bu tatsız olay Zulu, Niru ve Ayo’nun yollarını kesiştirdi. Gerisi macera, gerisi eğlence, gerisi şarkılar… Ömür Uzel’in güzel Türkçesiyle kalem aldığı, ilkokul çağındaki çocuklara hem eğlenceyi hem de temel duygu ve davranışları aktaran kitaplar, kütüphanelerin vazgeçilmezlerinden olacak. Humaros Gezegeni'nde Canlı Yayın kitabıyla ağaçların ve gezegenimizin değerini bilecek, onları korumanın önemini anlayacağız.
En önemli cümle
- Ağaçlar bizim yuvamızdır. Bizi büyütürler, sahiplenirler. Benim ilk oyun arkadaşım bir ağaçtır. Yorulduğumda dinlenmek istediğim tek yer de bir ağaç kovuğudur. Ağaçlar, bize gölgelerini verir. Ayrıca ağaçlar yiyecek üretir, erozyonu önler. Kendi çıkarlarınız için bizim dostlarımızı baltalayamazsınız. Ağaçlara haksızlık edemezsiniz, dedi.
Bu kitap neden önemli
• Çocuklar için okuması zevkli ve çizimleri de epey eğlenceli. • Çocuklar bu setle farklı hayvanlar tanışacak ve onların dünyasına konuk olacaklar. • Doğa, hayvanlar, sevgi, güven, eğlence gibi çeşitli konular anlatılıyor. • Çocuklar bu öykülerle hayal gücünü geliştirirken duygularını da kolayca ifade edebilecekler. • Duru ve mizahi anlatımı, hayvanları farklı yönleriyle tasvir edişiyle çocukların ilgisini çekecek. • Mizahla harmanlanmış anlatımının yanı sıra kazandırdığı değerler çocukların akıllarında yer edecek. • Çocuklara okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandıracak. • Bu setle çocuklar, arkadaşlık, problem çözme gibi kavram ve kazanımları elde edecekler. Özellikle analitik düşünme, problem çözme gibi kavramları daha kolay kazanacaklar.
Anahtar kelime
Arkadaşlık, Macera, Keşif, Heyecan, Tabiat

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL