Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Papağan Ayo Ünlü Oluyor 2 - Timaş Yayınları

zulu---bir-madagaskar-macerasi---papagan-ayo-unlu-oluyor-2-9786050835847.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Zulu - Bir Madagaskar Macerası - Papağan Ayo Ünlü Oluyor 2

Madagaskar'ın en renkli ormanına hoş geldin! Zulu'yla tanışmaya hazır mısın?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Zulu - Bir Madagaskar Macerası
Sayfa / Ebat: 48s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3584-7
Barkod: 9786050835847
Alt Başlık: Bir Madagaskar Macerası
60.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Ünlü bir papağan olmayı kafasına koyan Ayo, bir sabah valizini toplayıp Hollywood’a doğru yola çıktı.
Bir çizgi filmde oynamayı çok istiyordu. Ancak Hollywood çok uzaktaydı. Tek başına dünyanın bir ucuna nasıl gidecekti?
Hayalini gerçekleştirebilecek miydi? Arkadaşları, Ayo’yu durdurabilecek miydi? Ama daha da önemlisi Ayo’yu durdurmak doğru bir fikir miydi? 
Hayallerinin peşinden cesurca giden Ayo’yu durdurmak yerine çok daha iyi bir plan yaptı arkadaşları. 
Zulu’nun ve arkadaşlarının eğlenceli Hollywood macerasını okumaya, şarkılarıyla dans etmeye hazır mısınız?
Editörün görüşü
Timaş Çocuk’tan yepyeni bir set: ZULU-BİR MADAGASKAR MACERASI! Ömür Uzel’in yazdığı, Çağrı Odabaşı’nın çizdiği ZULU, eğlenceli anlatımı, rengârenk resimleri ve ilginç hayvanlardan oluşan kahramanlarıyla çocuklar tarafından çok sevilecek. Zürafa biti Zulu ile papağan Ayo çok iyi iki arkadaştır. Zulu iyi niyetli, çalışkan, eğlenceli; Ayo ise gürültücü, konuşkan ve biraz tembeldir. Afrika'nın en eğlenceli adası, Madagaskar'da yaşıyorlar. Bir gün bu renkli ormanda tatsız bir olay yaşandı. Ama bu tatsız olay Zulu, Niru ve Ayo’nun yollarını kesiştirdi. Gerisi macera, gerisi eğlence, gerisi şarkılar… Ömür Uzel’in güzel Türkçesiyle kalem aldığı, ilkokul çağındaki çocuklara hem eğlenceyi hem de temel duygu ve davranışları aktaran kitaplar, kütüphanelerin vazgeçilmezlerinden olacak. Papağan Ayo Ünlü Oluyor kitabıyla arkadaşlığın, birbirine destek olmanın, dayanışmanın önemini fark edeceğiz.
En önemli cümle
Mosi: - Bak Ayo, insanın hayal kurması çok önemlidir. Üstelik bu hayallerini gerçekleştirmek için kararlı olması daha da önemlidir. Sen buraya gelerek hayallerin için büyük bir adım attın. Birçok sıkıntı yaşadın. Aç kaldın, uykusuz kaldın, kötü muamele gördün ama yılmadın. Sonunda, bir çizgi filmde oynamayı başardın. Bu gerçekten büyük bir başarı Ayo. Seni tebrik ediyorum. Bu yüzden burada kalıp bu işe devam etmek istersen biz arkandayız, dedi.
Bu kitap neden önemli
• Çocuklar için okuması zevkli ve çizimleri de epey eğlenceli. • Çocuklar bu setle farklı hayvanlar tanışacak ve onların dünyasına konuk olacaklar. • Doğa, hayvanlar, sevgi, güven, eğlence gibi çeşitli konular anlatılıyor. • Çocuklar bu öykülerle hayal gücünü geliştirirken duygularını da kolayca ifade edebilecekler. • Duru ve mizahi anlatımı, hayvanları farklı yönleriyle tasvir edişiyle çocukların ilgisini çekecek. • Mizahla harmanlanmış anlatımının yanı sıra kazandırdığı değerler çocukların akıllarında yer edecek. • Çocuklara okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandıracak. • Bu setle çocuklar, arkadaşlık, problem çözme gibi kavram ve kazanımları elde edecekler. Özellikle analitik düşünme, problem çözme gibi kavramları daha kolay kazanacaklar.
Anahtar kelime
Arkadaşlık, Tabiat, Keşif, Hayvan Sevgisi, Macera

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL