Abbas Dayı Hadisesi - Timaş Yayınları

abbas-dayi-hadisesi-9786050846737.jpg

Abbas Dayı Hadisesi

Eğlenceli bir üslup, kulaktan kulağa dolaşan bir efsane, yürek hoplatan bir hikâye… Serdar Uslu’nun gençler için kaleme aldığı ilk romanı ihtiyacımız olan her şey!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 96s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’23 / Şubat’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4673-7
Barkod: 9786050846737
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bir pastanede çalışan Servet, ve arkadaşları boş zamanlarında bir kulübede toplanıp birbirlerine korku hikâyeleri okumaya bayılırlar. Her şey yolunda giderken bir gün mahallede kimseyle konuşmayan ama bir zararı da olmayan Abbas Dayı vefat eder. Mahalle sakinleri ailesi olmayan bu adamın cenazesini düzenlerken hiddetli bir fırtına kopar. İnsanlar cenazeyi ortada bırakarak evlerine sığınırlar. Ertesi gün mezarlığa geldiklerinde ise cenaze bıraktıkları yerde yoktur.
Mahalleli kendini kötü hissedip bu konuyu bir daha konuşmaz fakat bir akşam tam da Abbas Dayı gibi giyinmiş bir silüet sokakta görünür. Bu silüet yaklarına kadar uzanan kalın paltosu ve fötr şapkası ile Abbas Dayı’dan başkası değildir.

            Servet ve arkadaşları, korku hikâyelerine ara verip bu gizemin peşine düşer. Gençler hortlağın sırrını çözmeye çalışırken, kasaba sakinleri arasında bir dedikodu dolanır: Abbas, aynı anda bir değil, iki değil, üç değil, dört farklı yerde görünür ve işler sarpa sarar. Bu gizemi çözmek Servet ve arkadaşlarından başkasının görevi değildir.

Bu kitap neden önemli
• Serdar Uslu, okurlarımıza eğlenceli üslubu ve akıcı kalemi ile bir oturuşta okunabilecek bir sıcak hikâye sunuyor. • Öykünün içindeki arkadaşlık, efsaneler ve gizem gibi farklı temalar okuru canlı tutuyor. Gotik edebiyatın Türk kültürüyle bir araya gelmesi güzel bir okuma deneyimi sunuyor. • Adeta bir Scooby-Doo bölümünden fırlamışçasına yaşanan olaylar, bazı bölümlerde okurları güldürecek, bazı bölümlerde ürpertecek. • Kasaba halkı, boyundan büyük maceralara atılan karakterler, efsaneler gibi ögeler sayesinde Malamander’in hayranları Abbas Dayı Hadisesi’ne bayılacak!

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL