Allah Aşkı - Timaş Yayınları

allah-aski-9786059778954.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI
Kulluk üç temel esasa dayanır: Korku, umut ve aşk.
Marka: Sufi Kitap
Kitaplık: Sufi Kitaplığı
Diziler: Tasavvuf Klasikleri
Sayfa / Ebat: 152s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’20 / Temmuz’21
Baskı Sayısı: 4
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-9778-95-4
Barkod: 9786059778954
Orijinal Dil: Arapça
40.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Ünlü bir sufi bizlere şu müjdeyi verir: “Eğer insanlar, nasıl bir Allah’ın kulu olduklarını bir bilselerdi, sevinçten uçarlardı!”

Allah Aşkı, işte o bilgiye ermiş, yani “nasıl bir Allah’ın kulu olduklarının” farkına varmış seçkin insanların Allah’a olan sonsuz muhabbetlerini, onların tarifsiz Allah aşklarını dillendiriyor. Gerçek Sevgili’nin O olduğunu, O’nun ve Elçisinin dışındaki sevgililerin geçici, yanıltıcı ve boş olduğunu yakinen anlatıyor. Allah sevgisini, anlattıklarıyla perçinleyip alevlendirirken böylece gerçek bir gönül huzuruna ve ruh dinginliğine kavuşma yolunda atılacak adımların ipucunu veriyor.

Kitapta sözü edilen ve Allah aşkıyla yanıp tutuşan o büyük sufilerden Rukıyye el-Mevsıliyye'nin zikrettiği gibi:

“Ben Rabbimi sonsuz bir aşkla seviyorum! Eğer benim cehenneme atılmamı emretse O’na olan sevgimden dolayı cehennemin alevini hissetmem! Beni cennete koymalarını ferman etse O’nun sevgisinden dolayı oradan da bir haz almam! Çünkü O’nun sevgisi bende her şeye baskın!”

Editörün görüşü
Aşk ikiye ayrılır; mecâzî ve hakikî! Esas olan hakikî aşka ulaşmakla beraber, mecâzî aşkın da bu uğurda kat edilen duraklardan biri olduğu malumdur. "Küllü şeyin hâlikun illa vecheh" kudsi beyanı bize her şeyin yok olduğunu ancak Yaratıcının bâkiliğini hatırlatır. Ebü'l-Ferec Abdurrahman da Allah sevgisinden başlayan yolcuğun hakiki aşka nasıl dönüştüğünü, bunun kazanım yollarını, alametlerini, tesirlerini ve neticelerini son derece müessir bir lisanla anlatıyor. Okurken her bir ifadenin gönlümüzde esaslı yansımalar husule getirdiğini göreceksiniz.
En önemli cümle
Bu dünya ancak O’nu anmak ve O’nu bilmekle değer kazanır.
Bu kitap neden önemli
Ebu Abdurrahman es-Sülemî “Eğer insanlar nasıl bir Allah’ın kulu olduklarını bir bilselerdi, sevinçten uçarlardı!” der. Bu eser, işte o bilgiye ermiş seçkin kulların Allah’a olan sonsuz muhabbetlerini, tarifsiz Allah aşklarını dillendiriyor. Gerçek Sevgili’nin O olduğunu, O’nun ve Elçisi’nin dışındaki sevgililerin geçici, yanıltıcı ve boş olduğunu hissettiriyor. Eserde anlatılanlar okuyanların Allah sevgisini perçinleyecek, gerçek bir gönül huzuruna ve ruh dinginliğine kavuşmalarına yardımcı olacak.
Anahtar kelime
Allah Aşkı

Diğer kitaplara göz atın