Aşk-ı Sükûn - Timaş Yayınları

ask-i-sukun-9786050823424.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Aşk-ı Sükûn

Her kadın Hacer'dir.
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 216s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’16 / Eylül’23
Baskı Sayısı: 8
ISBN: 978-605-08-2342-4
Barkod: 9786050823424
135.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Say ettim; yalnızlıkta, acizlikte, çaresizlikte… 

Say ettim; tevekkülde, teslimiyette, rızada...

Say ettim; nefiste… kalpte… ruhta… aşkta… sükûnda…

Nefisten kalbe, kalpten nefse say ettim…

Döktüm tüm çakıl taşlarımı…

Gözyaşlarımın verdiği serinlik ruhumu biraz ferahlatmıştı. Tüm cesaretimi toplayıp bakışlarımı yavrumun olduğu yere doğru uzattım.

O da ne?

Gözlerime inanamadım.

Kupkuru çölün ortasında bir ananın gözyaşları rahmet, kanayan yüreği kaynak olmuştu. Bu su, kızgın çölde anayı temsil eder gibi akacak, kıyamete kadar gözyaşlarımla bereket bulacaktı.

Nuriye Çeleğen, Aşk-ı Sükûn’da, Hazreti Hacer’in, teslimiyet ve tevekkülden örülmüş, yalnızlığın en koyusundan geçip hepimize analık eden şefkatiyle bereketlenen büyük yolculuğunu anlatıyor.

Her kadın Hacer’dir, fark yürüyüştedir…

Editörün görüşü
Lirik ve tasavvufi tınılara sahip edebi metinlerin en başarılı isimlerinden Nuriye Çeleğen, Hazreti Hacer'in yaşadığı zorlu yolculuğu tüm duygularıyla aktarıyor.
En önemli cümle
Say ettim; yalnızlıkta, acizlikte, çaresizlikte… Say ettim; tevekkülde, teslimiyette, rızada... Say ettim; nefiste… kalpte… ruhta… aşkta… sükûnda… İbrahim’deki sır bende aşikâr oldu. Âlem bende dürüldü. Kalbimde bir Mim’in kandili yandı. Mim’li kadındım artık... Aşk, bidayette yanmaktı, yanarken de varlığa tutunmaktı. Aşk, dışarıdaki yanmayı bitirince, içte, için için yanmaya başlardı.
Bu kitap neden önemli
Hazreti Hacer hakkında yazılmış ilk roman. Nuriye Çeleğen'in ilk ve en çok okunan kitaplarından biri. Hazreti Hacer'in Allah'a inancı, teslimiyeti, dünyanın en zorlu imtihanlarından birinden geçerken gösterdiği tevekkülü incelikli bir dille aktarılıyor.
Anahtar kelime
Hazreti Hacer, Hazreti İbrahim, Hazreti İsmail, Zemzem, Çöl, Sare, Kurban, Teslimiyet, Yalnızlık, Ayrılık, Merve, Safa

Diğer kitaplara göz atın