Bir Tür Kıvılcım - Timaş Yayınları

bir-tur-kivilcim-9786050843866.jpg
Yeni
Popüler

Bir Tür Kıvılcım

İçimdeki Müzik hayranları için mükemmel bir dostluk, cesaret ve kendine inanma hikayesi…
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 208s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’22 / Şubat’22
Baskı Sayısı: 5
ISBN: 978-605-08-4386-6
Barkod: 9786050843866
35.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

11 yaşındaki Addie, yaşadıkları kasabada bir zamanlar büyücülükle suçlanan ve ‘cadı’ olarak adlandırılan ama aslında nöroçeşitliliğe sahip çok sayıda kadının öldürüldüğünü öğrendiğinde, bu 'cadıların' hikâyesinde daha fazlası olduğunu bilir. Tıpkı kendi hikâyesinde olduğu gibi. Sahip olduğu keskin empati yeteneği sayesinde onların anısına sahip çıkmaya kararlıdır. Sadece kendisi gibi otistik ablası, Addie’nin hissettiklerini ve yaşadıklarını gerçekten anlar. Peki Addie, kasabasındaki insanların ona karşı bakışına meydan okuyup geçmişte öldürülen kadınların itibarının iade edilmesi için verdiği mücadeleden galip çıkabilecek mi?

Ödüllü yazar Elle McNicoll’dan, doğru bildikleri için verdiği mücadelede boyun eğmeyi reddeden genç bir kızın heyecan verici bir hikâyesi…

Editörün görüşü
Kitap Addie’nin yaşadığı sorunları ve uğradığı zorbalığı okurlarla paylaşırken aslında uygun bir eğitim, sevgi ve anlayış ile otizmli bir çocuğun da herkes gibi bir hayat sürebileceğini gösteriyor. Engelli bireylerin aileleri, arkadaşları ve öğretmenleriyle olan ilişkilerini incelikle anlatıyor. Korkularımızla yüzleşmenin önemini vurguluyor. Akıcı bir dile ve güçlü bir anlatıma sahip. Kitabın yazarı Elle McNicoll çok satan ve ödüllü bir romancıdır. İlk kitabı Bir Tür Kıvılcım, Blue Peter Kitap Ödülü ve Waterstones Çocuk Kitapları Ödülü'nün yanı sıra Blackwell’s Book 2020’yi kazandı. McNicoll, çocuk kitaplarında nöroçeşitliliğin daha iyi temsil edilmesini savunuyor.
En önemli cümle
Senin beynin çok büyük, içinde her şeye ve herkese yer var
Bu kitap neden önemli
- Bir Tür Kıvılcım, 12 ülkede yayımlandı ve şimdiye kadar Blue Peter En İyi Kitap Ödülü ve Waterstones Çocuk Kitapları Ödülü’nün de dahil olduğu birçok saygın ödüle layık görüldü. - Tüm dünyada ilgiyle okunan kitap, BBC İngiltere tarafından televizyon serisi olarak yayınlanacak. - Kendisi de otizmli olan yazar Elle McNicoll, farklı çocukların da hayatta birçok şeyi başarabileceklerini cesaret ve ilham verici bir dille anlatıyor. - Otizmi, yaş grubunun anlayabileceği hassasiyetle anlatan, etkileyici bir anlatımla kaleme alınmış bir kitap. - Hikâyenin Addie’nin gözünden anlatılması, otizmli bir çocuğun yaşadığı zorlukları anlamayı kolaylaştırıyor. - Okurların empati geliştirmelerini sağlıyor. - Otizm nedir? Otizmli kişilerle sosyal ilişkilerde nelere özen göstermek gerekir? gibi sorulara yanıtlar veriyor. - Azim ve kararlılıkla her şeyin mümkün olduğunu kanıtlıyor. - Önyargıların insan ilişkilerine etkileri hakkında düşündürüyor.
Anahtar kelime
Kararlılık, Otizm, Zorbalık, Arkadaşlık, otistik, nöroçeşitlilik, aile ilişkileri, Engellilik, Mücadele, Duygular, Özgüven, Azim

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kemik-9786050844764.jpg

Kemik

İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
eksik-parcanin-gizemi---neredesin-105-9786050844382.jpg

Eksik Parçanın Gizemi - Neredesin 105?

Nazan Tarım
İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
Popüler
aura---bulasici-duygularin-pesinde-9786050844399.jpg

Aura - Bulaşıcı Duyguların Peşinde

Birsen Ekim Özen
İlk Genç Timaş
37.50 TL
Yeni
Popüler
einsteinin-hayatini-nasil-kurtardim-9786050844122.jpg

Einstein'ın Hayatını Nasıl Kurtardım?

İlk Genç Timaş
37.00 TL