Canavar Olmanın Zorlukları - Timaş Yayınları

canavar-olmanin-zorluklari-9786050845822.jpg

Canavar Olmanın Zorlukları

Kendi gibi bir canavar olmak isteyen Modivar'ın umut verici hikâyesi.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 80s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’22 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 3
ISBN: 978-605-08-4582-2
Barkod: 9786050845822
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Canavarlar dünyasında yaşamak hiç de kolay değil. Her birinin kendisine verilen beş canavarlık görevini tamamlayıp “canavar” unvanını alması gerekiyor. Fakat tüm bunlar Modivar için heyecan verici değil. O kimseyi korkutmak ya da “Böööö” diye bağırmak istemiyor. Kendi gibi bir canavar olmak istiyor. Ancak bu isteğinin ne canavarlar dünyasında ne de insanlar dünyasında yeri var. Neyse ki onu olduğu gibi seven dostlara sahip. İnsan yavrusu Bige ve canavar yavrusu Selivar zorlu görevlerde onun hep yanında.
Peki bu görevleri başarabilecekler mi? Merak edenler maceraya hemen katılabilir…
Editörün görüşü
Kitabın açık, akıcı ve eğlenceli bir anlatımı vardır. İçerisinde akran zorbalığı, yetişkin zorbalığı, arkadaşlık, farklılıklara saygı, toplum içerisinde var olabilmek gibi çeşitli konular işleniyor. Çocuklara umut vermek ve kendi amaçları, hedefleri doğrultusunda kararlar alabilmelerini sağlamak noktasında önemli bir içeriğe sahip. Eğlenceli ve renkli çizimleri sayesinde aklımızda "korkunç" olarak şekillenen canavar kavramına farklı bir boyut getiriyor. Yer yer alıntı yapmaya ve sosyal medyada paylaşmaya uygun spot cümlelerle desteklenen bir kitaptır.
En önemli cümle
“Beni korkutmaya çalışman çok komikti.” diyerek güldü. O an neredeyse ağlayacaktım. Çünkü komik bir canavar kadar kötü çok az şey vardır benim dünyamda.
Bu kitap neden önemli
Bu hikâye üzerinden güzel-çirkin, iyi-kötü, normal-anormal kavramlarının herkesteki farklı karşılıklarının sorgulanması amaçlanıyor. Her bir niteleme üzerinden “öteki” olarak değerlendirilen herkesin bir ailesi, duyguları, hayalleri, hedefleri olduğunun fark edilmesini ve empati kurulmasını sağlamak hedefleniyor. Öteki olmak, farklı çocuk olmak, toplumsal ve bireysel zorbalıklara uğramak gibi konulara değindiğinden okuyucu için bir rehber olması planlanıyor.
Anahtar kelime
Zorbalık, Arkadaş, Farkındalık, Özgüven, İyilik, 8 yaş, 9 yaş

Diğer kitaplara göz atın