Cennetin Davetlileri - Timaş Yayınları

cennetin-davetlileri-9786059778930.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Cennetin Davetlileri

- "Yüce Allah, insanları sevdiği zaman onları sınamaya tâbi tutar. Sabredenler karşılığını alır. Dayanamayıp ümitsizliğe kapılanlara ümitsizlik verilir." Hadis-i Şerif (Müsned)
Marka: Sufi Kitap
Kitaplık: Sufi Kitaplığı
Diziler: Tasavvuf Edebiyatı
Sayfa / Ebat: 136s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’20 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 4
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-9778-93-0
Barkod: 9786059778930
Orijinal Dil: Arapça
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Büyük ruhâniyetli âlim Ebu’l-Ferec İbnu’l-Cevzî, bu eserinde insanlığın en büyük korkusunu, bu dünyadan ayrılma ürküntüsünü giderecek ve gönülleri yatıştıracak öğütler veriyor. O korkuyu yenenlerden sayısız örnekler sunuyor:
İnsan, öte âlemde yaşayacağı sonsuz hayatı zihnen bir hayal etmeli! O hayatın ebediyen süreceğini, son ve sınır nedir bilinmeden bitmez tükenmez yaşayış içinde olacağını gözünün önüne getirmeli!
O zaman içinde duyacağı sevinç, nasıl bir acı olursa olsun, bütün acılarını unutturur. Dahası, öylesi bir cennete erişmek için ölümün gerekli olduğunu da bileceği için, artık ölüm ona tamamen anlamsız ve önemsiz gelir.
Editörün görüşü
İbnü'l-Cevzî'nin Bir Âlimin Günlüğü'nden sonra benzer tavır fakat farklı bir formatta hazırlanmış olan bu kitabı da okurun kalbine dokunurken elden bırakılmayacak cinsten. Zira ahireti ve aslolanın ruh olduğunu, bu dünyanın bir imtihan/antrenman sahnesi olduğunu, iyilik ve güzelliğe vesile olmanın önemini, kısacası hangi arka plandan olursak olalım, o insanî değerleri ve tavırları çok net ve özlü bir şekilde hatırlatıyor.
En önemli cümle
"Allah Teâlâ veli kullarını sınamaya karar verdiğinde, onlar bu imtihandan dolayı asla huzursuz olmazlar."
Bu kitap neden önemli
Cennetin Davetlileri, dört ana bölümün altında ele alınan kısa fakat özlü alt başlıklarla süslenmiş, bu başlıklara da Asr-ı Saadet'ten, sahabeden ve evliyaullahtan kıssalar, hikâyeler, menkıbeler eklenmiş özlü bir eser. Okurun kitabı eline alıp bir sayfasını araladığı vakit muhakkak kendi hayatına dair bir anekdot bulabileceği bu eserler, hap kitap olarak tabir ettiğimiz baş ucu kitaplarından oluyor.
Anahtar kelime
Asr-ı Saadet, Sahabeler, Menkıbe, İbadet, Zühd, Ahlak

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
beyond-the-coral-reef-9786259445137.jpg

Beyond The Coral Reef

Muhyiddin Shakoor
Sufi Kitap
275.00 TL
Yeni
gelenegin-pesinde-9786257949996.jpg

Geleneğin Peşinde

Mahmud Erol Kılıç
Sufi Kitap
175.00 TL