Çocuk Neyi Neden Yapar-1 - Timaş Yayınları

cocuk-neyi-neden-yapar-1-9786050845419.jpg
Yeni

Çocuk Neyi Neden Yapar-1

Çocuğun neyi neden yaptığını anlamak isteyen herkesin elinde bulunması gereken bir rehber kitap
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Aile Kitaplığı
Diziler: Aile Eğitimi
Sayfa / Ebat: 224s. / 15,5x21,5
İlk ve Son Baskı: Ağustos’22 / Ağustos’22
Baskı Sayısı: 117
ISBN: 978-605-08-4541-9
Barkod: 9786050845419
Üst Başlık: Çocuk Davranışlarını Anlama Rehberi
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yemek ve uyku düzeni, dil gelişimi, tuvalet eğitimi, sütten kesme, inatçılık, hırçınlık, kaba sözcükler, parmak emme, tırnak yeme, kardeş kıskançlığı ve diğerleri… Her anne babanın kafasına takılan, kimi zaman içinden çıkamadığı sorunlardır bunlar… 
Bazı anne babalar bunların ne anlama geldiğini bildikleri için çocuklarını incitmeden sorunları çözerken, kimileri çaresiz kalıp çocuklarıyla çatışmaya girerler. Ve bu çatışmalarda, hem kendilerini hem de çocuklarını yıpratırlar.
İşte bu nedenle Adem Güneş, Çocuk Neyi Neden Yapar’ı ‘çocuk davranışlarını anlama rehberi’ olarak hazırladı. Çocuk davranışlarının nedenlerini ve çözüm önerilerini yalın bir dille, ebeveynlerle paylaştı. Bu kitap, çocuk davranışlarını anlamak isteyen her yetişkinin elinin altında bulunması gereken bir pratik bilgi kaynağıdır.
 
Editörün görüşü
Anne baba çocuk etkileşimini çok detaya girmeden özetleyen, hangi durumda çocuğun aslında ne demek istediğini anne babaya tercüme eden bir çalışma.
En önemli cümle
Çocuk, ancak kendisini olduğu gibi kabul eden bir anne babanın yanında sakinleşir.
Bu kitap neden önemli
Adem Güneş bu kitabında çocuk gelişimiyle ilgili en temel konuları kısa, net ve öz bilgilerle okurlara aktarıyor. Konu başlıkları anne babaların en çok karşılaştıkları ve çözüm aradıkları sorunlardan oluşuyor. Çocuk ruhunu anlamak için anne babaların okuması gereken bir kitap.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
nasil-dusunursen-oyle-yasarsin-9786050845310.jpg

Nasıl Düşünürsen Öyle Yaşarsın

Timaş Yayınları
50.00 TL