Dinozorlar Kuru Yemiş Yemez - Timaş Yayınları

dinozorlar-kuru-yemis-yemez-9786050842715.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Dinozorlar Kuru Yemiş Yemez

Bir hayvanat bahçesi küçük bir çocuk tarafından yeniden inşa edilecek olsa nasıl olurdu?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 36s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Ekim’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4271-5
Barkod: 9786050842715
55.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Bir hayvanat bahçesi, küçük bir çocuk tarafından yeniden inşa edilecek olsa nasıl olurdu?”

Eski, köhne ve yıpranmış hayvanat bahçesinde tüm hayvanlar mutsuzdur. Bir gün hayvanat bahçesini ziyaret eden küçük bir çocuk, bu sessiz ve neşesiz yeri düzenlemek için bir serüvene atılır. Onun hayvanat bahçesi; eğlenceli, mutlu, rengârenk ve neşe dolu olacaktır. Dünyanın dört bir yanından getirdiği hayvanlarla kurar hayvanat bahçesini. Peki, gerçekten tüm hayvanlar ve çocuk mutlu mudur?

Dinozorlar Kuru Yemiş Yemez, hayvanların doğal yaşam alanlarında var olmalarının onları kafesler ardına kapatmaktan daha heyecan verici olduğunu anlatan eşsiz bir hikâye...

Editörün görüşü
“Bir hayvanat bahçesi küçük bir çocuk tarafından yeniden inşa edilecek olsa nasıl olurdu?” cümlesinden yola çıkan “Dinozorlar Kuru Yemiş Yemez”de, küçük bir çocuğun yeniden düzenlemeyi hayal ettiği hayvanat bahçesi için çıktığı serüven anlatılıyor. Dünyanın dört bir yanından getirilen ilginç hayvanlarla dolu hayvanat bahçesinde her şey yolundaymış gibi görünse de bir süre sonra kimsenin mutlu olmadığı ortaya çıkıyor. Bu kitabıyla Semra Aydın, hayvanların doğal ortamlarında yaşamalarının onlar için ne kadar önemli olduğunu, insanların hırslarının ve isteklerinin sonsuz ama yineleyen bir süreci içerdiğini anlatıyor. Hayvan hakları, hayvan sevgisi konularına değinen yazar, bu kitabıyla çocuklara farklı bir bakış açısı sunuyor, onlara yaratıcı ve eleştirel düşüncenin kapılarını açıyor.
En önemli cümle
Tüm bu zorluklardan sonra O renksiz ve mutsuz hayvanat bahçesi Bugüne kadar kimselerin görmediği benzersiz bir yere dönüşecek. Eşine rastlanmayan kuşlar, dans eden ağaçlar, Kediler, uçabilen balıklar ve dinozorlar… VAY BE! Oyun parkım ne kadar da havalı oldu.
Bu kitap neden önemli
Dinozorlar Kuru Yemiş Yemez, bir çocuğun gözünden “özgür” olmanın ne demek olduğunu anlatmaya çalışıyor. Gündelik yaşantıda yolda görsek korkacağımız hayvanları demir parmaklıklar ardında görmek bizi mutlu eder. Onların çaresizliklerinden itiraf edemediğimiz bir haz alırız, onların birer işçi olduğunu içten içe kabul eder ancak itiraf etmeyiz. Dinozorlar Kuru Yemiş Yemez, temelde hayvan haklarına, özgürlüğün değerli oluşuna ve insan isteklerinin sürekli olarak yinelendiği mesajını vermektedir.
Anahtar kelime
Hayvan Hakları, Hayvan Sevgisi, Hayvansever, Hayal, Hayal Gücü, Azim, Özgürlük, Empati, Farkındalık, Sevgi, İletişim, Eleştirel Düşünme

Diğer kitaplara göz atın