Duyarlı: Gürültülü, Hızlı Ve Sürekli Üstümüze Gelen Dünyada Aşırı Hassas Olmanın Saklı Gücü - Timaş Yayınları

duyarli-gurultulu-hizli-ve-surekli-ustumuze-gelen-dunyada-asiri-hassas-olmanin-sakli-gucu-9786050847871.jpg

Duyarlı: Gürültülü, Hızlı Ve Sürekli Üstümüze Gelen Dünyada Aşırı Hassas Olmanın Saklı Gücü

Gürültülü, Hızlı ve Sürekli Üstümüze Gelen Dünyada Aşırı Hassas Olmanın Saklı Gücü
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4787-1
Barkod: 9786050847871
Orijinal Dil: İngilizce
225.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Çevrenizden sıklıkla “aşırı hassas davranıyorsun” ya da “fazla tepki veriyorsun” gibi cümleler mi işitiyorsunuz? İnsanları iyi okuyor, duygudurumlarından kolayca etkileniyor, hatta duygularını sünger gibi çekiyor musunuz? Ya da öfke, endişe gibi yoğun duygular hissettiğinizde etkisinden çıkmanız vakit mi alıyor? Endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. Sadece gürültülü, hızlı ve sürekli üstümüze gelen bu dünyada yadsınamaz bir güce sahipsiniz ve dönüştürücü bir yetenekle kuşatılmışsınız.

Herkesin duyarlı bir tarafı var, ancak dünyada yaklaşık her üç kişiden biri hem fiziksel hem de duygusal anlamda başkalarından daha duyarlı olma eğilimine sahip. Bu kişiler detaylarla yakından ilgileniyor, çoğunluğun gözden kaçırdığı bağlantıları kuruyorlar. Zeki, cömert ve yaratıcılar.

Duyarlı bireylerin iç dünyalarına odaklanan bu kitap, bugüne kadar yeterince değer verilmeyen bu özelliğin potansiyelini nasıl ortaya çıkaracağınızı ve hayatın her alanına nasıl entegre edeceğinizi anlatıyor; uygulanabilir alıştırmaları, anekdotları ve güncel bilimsel araştırmaları bir araya getirerek derin bir içgörü sunuyor.

Duyarlı insanlara yönelik dünyadaki en kapsamlı internet sitesi Sensitive Refuge’un kurucuları olan Jenn Granneman ve Andre Soló, duyarlılık kavramını tüm yönleriyle masaya yatırarak yavaşlamanın, derinden bağlanmanın ve sıradan yaşamlarımızda anlam yaratmanın kıymetini hatırlatan bu özelliği kucaklamak gerektiğinin altını çiziyorlar.

“Bilimsel gerçekler, tavsiyeler ve ufuk açıcı bilgilerden oluşan bu kitap, gittikçe daha gürültülü hâle gelen dünyada hassas bireyin gücünü ortaya koyuyor.” –Cal Newport, Dijital Minimalizm ve Pürdikkat’in yazarı

“Bu önemli kitap duyarlılık hakkındaki düşüncelerimizi şekillendirmeye yardımcı oluyor.” –Susan Cain, Sessiz: Konuşmadan Duramayan Bir Dünyada İçe Dönüklerin Gücü’nün yazarı

“Duyarlılık konusundaki bilgi zenginliğiyle okuru düşündüren bir bakış…” –Judith Orloff, The Empath's Survival Guide’ın yazarı

Bu kitap neden önemli
-Kitabın hakları İngiltere, Almanya, Kore dahil olmak üzere 12 ülkeye satıldı. -Yazarlar duyarlılık kavramını hem teorik anlamda hem de günlük hayat yansımalarıyla bütünsel bir yaklaşımla ele alıyorlar ve bunu bir zaaf veya kusurdan ziyade bir güç ve yetenek olarak görmenin, hayatın her alanına (toplumda, ailede, iş hayatında vs.) entegre etmenin yollarına odaklanıyorlar. -Kitapta alıştırmalara, anekdotlara ve tavsiyelere yer verilmesi okumayı kolaylaştırırken kitaba interaktif bir özellik de kazandırıyor.
Anahtar kelime
Psikoloji, Duyarlılık, Hassasiyet, Empati, Ebeveynlik, İlişkiler, aile ilişkileri, Farkındalık

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
insani-tanima-sanati-9786050848663.jpg

İnsanı Tanıma Sanatı

Alfred Adler
Timaş Yayınları
125.00 TL
Yeni
bir-sinir-sistemi-romani-9786050848526.jpg

Bir Sinir Sistemi Romanı

Timaş Yayınları
180.00 TL