Eski Dostum Kertenkele - Timaş Yayınları

eski-dostum-kertenkele-9786050843873.jpg
Yeni
Popüler

Eski Dostum Kertenkele

Başka diyarları merak ederek yolculuğa çıkan bir Kuzgun ve korkularının üzerine cesurca gidenbir Kertekele'ninilham veren dostluğu…
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 136s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’22 / Mart’22
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4387-3
Barkod: 9786050843873
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Uzakları merak eden, dünyada başka neler olduğunu sorgulayan Kuzgun, bir sabah yola çıkmaya karar verir. Yolculuk, tehlikelerle doludur fakat Kuzgun asla pes etmez. Hayalini kurduğu okyanusa kavuşmak için fırtınalara direnir. Hiç görmediği suya duyduğu özlem sayesinde kırık bir kanatla denize ulaşır. Hayatta bildiği pek çok şeyi ona susarak öğreten balıkçıyla karşılaşır ve kendisi gibi yalnız martıyla tanışır.

Kuzgun, dönüş yolunda dinlenmek üzere bir yuva yapar kendine. Fakat bu dikenli çalılarla dolu yer, aslında bir Kertenkele'nin uzun zamandır yuvasıdır. İlk karşılaşma tatsız olsa da, bir süre sonra yalnızlıklarını paylaştıkları, yaşadıklarını anlattıkları iki iyi arkadaş olurlar. Kuzgun, yaptığı yolculukta gördüklerini anlatırken Kertenkele ise yıllardır saklandığı yuvasından çıkmak için cesaretini toplar.

Cesaret, özgürlük, merak ve dünyayı keşfetmek hakkında etkileyici bir modern fabl.

Editörün görüşü
Eski Dostum Kertenkele, gayet akıcı, devamında ne olacak diye merak ettiren bir hikaye. Modern bir fabl diyebiliriz. Okurken sahneler zihinde net bir şekilde canlanıyor. Bunun nedeni de anlatımdaki akıcılığın tasvirlerle birleşmesi. Tasvirler gerçekten çok berrak. Bazı yerlerde didaktik tarz benimsenmiş. Kurgunun içine harika bir şekilde yedirilmiş bu. Akıcılığı ve edebi üslubuyla çocukların akıllarında rahatlıkla yer edecektir. Eski Dostum Kertenkele, dünyayı keşfetme, merak, özgürlük, karşındakini olduğu gibi kabul etme temalarıyla okurlarına ilham verecektir.
Bu kitap neden önemli
- Eski Dostum Kertenkele, dünyayı keşfetme, merak, özgürlük, karşındakini olduğu gibi kabul etme temalarıyla okurlarına ilham veriyor. - Nitelikli ve akıcı bir anlatımla kaleme alınan eser, iç içe kurguyla örülü hikâyeleri içinde barındıran modern bir fabl özelliği taşıyor. - Güçlü betimlemeler sayesinde sahneler okurların zihninde bir film gibi canlanıyor. - Dünyayı keşfetmek isteyen bir kuzgunla yaşadığı yerden ayrılmak istemeyen bir kertenkelenin arkadaşlığı cesaret, mücadele, umut ve mutluluk arasındaki ilişki üzerine düşündürüyor. - Fabl türüne dair merak uyandırıyor ve okurlarda farklı edebiyat türleri hakkında araştırma isteği uyandırıyor. - Yazarın ince ve naif üslubu sayesinde kitabın duygusal yönü ön plana çıkıyor.
Anahtar kelime
Cesaret, Kendini Keşfetme, Arkadaşlık, Ön Yargı, Kuzgun, Kertenkele, Mücadele, Özgürlük, Felsefe, Dayanışma, Yolculuk, Azim, Fabl

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kemik-9786050844764.jpg

Kemik

İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
eksik-parcanin-gizemi---neredesin-105-9786050844382.jpg

Eksik Parçanın Gizemi - Neredesin 105?

Nazan Tarım
İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
Popüler
aura---bulasici-duygularin-pesinde-9786050844399.jpg

Aura - Bulaşıcı Duyguların Peşinde

Birsen Ekim Özen
İlk Genç Timaş
37.50 TL
Yeni
Popüler
einsteinin-hayatini-nasil-kurtardim-9786050844122.jpg

Einstein'ın Hayatını Nasıl Kurtardım?

İlk Genç Timaş
37.00 TL