Hac Yolunda - Timaş Yayınları

hac-yolunda-9786051145273.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Hac Yolunda

Hac yolunda bir şeyhin hikâyesi...
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Hatırat
Sayfa / Ebat: 112s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’11 / Ağustos’11
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-114-527-3
Barkod: 9786051145273
Alt Başlık: KADİRÎ MEŞÂYİHİNDEN MUSTAFA NECATİ AK'IN HAC GÜNLÜĞÜ
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kadirî tarikatı şeyhlerinden Mustafa Necati Ak, 1950'de cumhuriyet tarihinde ilk deniz yoluyla hac seferi yapan kafileyle kutsal topraklara gitmiştir. Vesile-i Necat gibi tasavvuf edebiyatına ait birçok kitabın da yazarı olan ve dönemin en mühim kanaat önderlerinin arasında bulunan Mustafa Necati Ak, ifa ettiği bu kutsal vazifeyi, gidiş güzergahını, giderken ve gittikten sonra ziyaret ettiği yerleri ve hissiyatını günlüğünde detaylı bir şekilde anlatmıştır. Mustafa Necati Ak, Hac vazifesini yaparken aynı zamanda birçok farklı millete mensup insanla görüşmüş ve onların Türkiye ve İslam hususunda neler düşündüklerini ve bu düşünceler etrafındaki yorumlarını günlüğüne yazmıştır. Mekke ve Medine'de bulunan Osmanlı eserlerinden de sitayişle bahseden bu değerli günlük geçmiş ile gelecek arasında değerlendirme yapmamızı sağlayan sağlam bir köprü vazifesi görmektedir.

Editörün görüşü
Bu hatırat, Kadirî şeyhlerinden Mustafa Necati Ak'ın cumhuriyet tarihinde ilk deniz yoluyla hac seferi yapan kafileyle kutsal topraklara yaptığı yolculuğu anlattığı çalışmasıdır.
En önemli cümle
Bu günlük; geçmişle gelecek arasında bir köprü.
Bu kitap neden önemli
Kadirî tarikatı şeyhlerinden Mustafa Necati Ak, 1950'de cumhuriyet tarihinde ilk deniz yoluyla hac seferi yapan kafileyle kutsal topraklara gitmiştir. Bu kitap, 20. yüzyılın ortasında gerçekleştirilen bu hac yolculuğunun tüm ayrıntılarını gözler önüne koyan bir hatırattır.
Anahtar kelime
Hac, Hatırat, Türkiye, Arabistan, Mekke, Medine, Kadirî Tarikatı, Kutsal Topraklar

Diğer kitaplara göz atın