Hikayesi Olmayan Kitap - Timaş Yayınları

hikayesi-olmayan-kitap-9786050842456.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Hikayesi Olmayan Kitap

Bu kitabın bir hikâyesi yok çünkü daha önce kimse onu okumadı. Bir yerlerde Tozlu'yu da keşfedecek ve hikâyesini paylaşacak bir çocuk var mı acaba?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 22*25,4
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Eylül’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4245-6
Barkod: 9786050842456
Orijinal Dil: İngilizce
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Kitaplarda başkalarının hikâyelerini okuruz çoğu zaman. Peki, bize hikâyeler anlatan kitapların kendi hikâyeleri nasıldır diye düşündün mü hiç?
 
Kitapların en büyük hayali onları okuyacak ve hikâyelerini paylaşacak birine rastlamaktır. Çünkü onlar okundukça, hikâyeleri ise paylaştıkça canlanır. Kimsenin fark etmediği Tozlu ise, kendisini okuyacak bir çocukla karşılaşmanın hayaliyle yaşıyor. 
 
Hikâyesi Olmayan Kitap, kendi hikâyesini anlatabilmek için birini bekliyor.  "Herkes için doğru bir kitap vardır." fikrinden yola çıkıyor ve dünyaya alışkın olmadığımız bir yerden, kitapların gözünden bakıyor. 
Editörün görüşü
Kütüphanedeki kitaplar canlandıkça bir kitap için okunmanın, paylaşılmanın veya hiç okunmamanın nasıl bir şey olduğunu görüyoruz. Kitaplardan biri, kimsenin fark etmediği ve bu yüzden ödünç almadığı Tozlu için bir plan yapar. Tozlu'yu ismi gibi tozlu ve yüksek raflardaki yerinden bir çocuğun önüne düşürür. Ama kitapların Tozlu'yu fark ettirme planı başarısız olur. Ta ki okumayı pek de sevmeyen Can ile karşılaşana kadar... Can kapağı fark eder ve ilk görüşte aşk başlar. Can Tozlu'yu her yere götürür, elinden bırakmaz, defalarca okur. Hikâyesi Olmayan Kitap; dünyada çok farklı türlerden kitap olduğunu ve herkesin seveceği bir kitap bulabileceğini anlatıyor. Çocuklara erken yaşta bu gerçeği göstererek hayat boyu kitaplarla yakın ilişki kurmalarına yardımcı oluyor.
En önemli cümle
“Son okuyucum beni otobüsün üst katında okudu.” dedi Büyük Kuşların Kitabı Bibi. “Son okuyucum beni öğle yemeğinde okudu.” dedi Uzay Yolculuğu Suzi. “Sayfalarıma çorba sıçramış. Tadı nefis!” Kütüphanenin en üst rafında duran Tozlu üzgün üzgün içini çekti: “Buraya geldiğimde beni yukarı koydular. O yüzden beni henüz kimse okumadı. Daha ne hakkında olduğumu bile bilmiyorum.”
Bu kitap neden önemli
"Kitap okumayı sevmeyen çocuk yoktur. Doğru kitapla karşılaşmamış çocuk vardır." Hikayesi Olmayan Kitap tam da bu cümleyi doğrular nitelikte bir resimli çocuk kitabı. Tozlu, yüksek ve ismi gibi tozlu raflarda kimsenin fark edip de okumadığı bir kitap. Can ise okumayla arası çok iyi olmayan bir çocuk. Can ve Tozlu kütüphanede karşılaşıyorlar ve Can kendisi için doğru kitabı buluyor. Bulmasıyla da okumanın keyfine varmaya başlıyor. Hikâyesi Olmayan Kitap; çocuklara kitapların ne kadar çeşitli olduğunu gösteriyor. Bir kitabı sevmemiş olabilirsin ama sevebileceğin bir sürü farklı seçenek var, diyor. Bu sayede okuma ile küçük yaştan bağ kurmayı sağlıyor. Kütüphanelerde ve okullarda okuma saatlerinde, evde uykudan önce okuma zamanında okumak için ideal bir kitap. Aynı zamanda çocuklarda kitapçılara ve kütüphanelere gitme isteği uyandırmasıyla da önemli bir yere değiniyor.
Anahtar kelime
Okuma, Okuma Sevgisi, Keşfetmek, Kütüphaneler, Yaratıcılık, Dostluk, Eğlence, İş Birliği, Okul Öncesi

Diğer kitaplara göz atın