İdeal Ekip Oyuncusu - Timaş Yayınları

ideal-ekip-oyuncusu-9786050825220.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

İdeal Ekip Oyuncusu

Kitapları beş milyon civarında okura ulaşan dünyaca ünlü yazar Patrick Lencioni'den iş yönetim süreçlerine dair yeni bir manifesto daha...
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: İş Dünyası Kitaplığı
Diziler: İş Dünyası
Sayfa / Ebat: 224s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’17 / Mayıs’17
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-2522-0
Barkod: 9786050825220
Orijinal Dil: İngilizce
50.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Patrick Lencioni, kitapları dünya çapında beş milyon civarında satan bir iş yönetim dâhisi... Özelikle ekip çalışması ve liderlik konularında dünyanın bir numaralı danışmanlarından ve bu konuda duayen.

Üstelik o bir hikâye anlatma ustası... Önerdiği iş yönetim modelini hem öykünün içine ustalıkla yedirmesini bilen hem de insanlara ellerinden bırakamayacakları akıcılıkta bir eser vaat eden bir yazar.

Lencioni, çalışma hayatında ortaya çıkan aksaklıklar ve onların çözüm yöntemlerinden sonra bu kez, şirketlerde işbirliği ve verimliliği artırmak için ekiplerin en temel yapıtaşı olan ekip üyelerine, yani ekibin ideal oyuncularına odaklanıyor.

İdeal ekip oyuncusu kimdir ve nasıl tespit edilir? Mevcut ekip üyeleri nasıl ideal ekip oyuncusu haline gelir? İdeal ekip oyuncusu hangi karakteristik özelliklere sahip olmalıdır? Ekibinizle uyum içinde çalışabilecek uygun kişiyi seçmek için mülakatta neler yapılmalıdır?

Lencioni, İdeal Ekip Oyuncusu adlı son çalışmasıyla Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı adlı çoksatar kitabını tamamlıyor ve hem yöneticiler hem de çalışanlar için eteğindeki bütün taşları ortaya döküyor!

“Patrick Lencioni bu hikâyeyi sadelik, sağduyu ve müthiş bir bilgelikle anlatıyor. CEO’lardan işe yeni başlamış olanlara kadar herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap.”

– Bob Ladouceur, Yenilmez Şampiyon filmine konu olmuş efsanevi futbol koçu

 

“Bu modeli kendi yönetim ekibimde kullandım ve kesinlikle işe yaradı!”

– Steve Smith, Equinix Inc. CEO’su

 

“Günümüzde yaşayan hiçbir yazar tek bir sayfaya Patrick Lencioni kadar bilgelik sığdıramaz. Bu kitap kendi sadeliği içinde son derece incelikli ve gerçek ekip oyuncusunun ne demek olduğunu kökten değiştirecek düzeyde.”

– Travis Bradberry, Emotional Intelligence 2.0’ın yazarlarından

 

“Lencioni, kendine özgü hikâye anlatma tarzıyla hakiki bir ekip oyuncusunun üç temel erdemine hayat veriyor. Kuruluşunuzdaki herkese bu kitabı okutun ve verimliliğin hızla yükselişini izleyin.”

– Verne Harnish, Entrepreneurs’ Organization’ın kurucusu ve Scaling Up’ın yazarı

Editörün görüşü
İş yönetim dâhisi Patrick Lencioni'den hem şirketler hem yöneticiler hem de çalışanlar için rehber bir kitap... Kitapları beş milyon civarında okura ulaşan dünyaca ünlü danışman Patrick Lencioni'den iş yönetim süreçlerine dair yeni bir kitap... Özellikle Türkiye'de de satış başarısına ulaşan "Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı" kitabını tamamlayan ve bütünleyen bir kitap.
Bu kitap neden önemli
İş yönetim dâhisi Patrick Lencioni'den hem şirketler hem yöneticiler hem de çalışanlar için rehber bir kitap... Kitapları beş milyon civarında okura ulaşan dünyaca ünlü danışman Patrick Lencioni'den iş yönetim süreçlerine dair yeni bir manifesto daha...
Anahtar kelime
İş Dünyası, Ekip Çalışması, İş Modeli, Süreç, Başarı, Yönetim

Diğer kitaplara göz atın