İnsan Ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed (Sav) - Timaş Yayınları

insan-ve-peygamber-olarak-hz-muhammed-sav-9786050846843.jpg

İnsan Ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed (Sav)

Peygamberler insanları karanlıktan aydınlığa çıkaran parlak birer kandildir.
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: Din İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 256s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’23 / Şubat’23
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-4684-3
Barkod: 9786050846843
190.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Hz. Peygamber’in(sav) ahlakı Kur’an’dı.

Hz. Peygamber’in ahlakının

Kur’an ahlakı olması demek, Onun(sav) Kur’an’ı

en ince detayına kadar yaşaması demektir. O(sav), ilahi emirleri ve nehiyleri sadece tebliğ etmekle kalmamış aynı zamanda büyük bir aşkla öncü ve örnek olarak kendisi yerine getirmiş ve engin bir takva duygusu ile haramlardan sakınmıştır. Kur’an’ın fazilet olarak saydığı sıfatların hepsi bilâ istisna Onda(sav) mevcuttur ve O(sav) Kur’an’ın nehyettiği her türlü karakter özelliğinden ve davranıştan uzaktır.

Onun(sav) ahlakının Kur’an olması demek, yapı taşlarını Kur’an’ın belirlemesi ve ahlakının her cüzünü başka hiçbir şeye yer kalmayacak şekilde Kur’an’ın ruhunun doldurması ve donatması demektir.

Peygamberimize tabi olmak, insana kurtuluşu, Allah’ın rahmetini ve aydınlığında yürüyeceği bir nuru kazandırır. Bu nur da o kimseyi karanlıktan aydınlığa sevk eder.

İnsan ve Peygamber olarak Hz. Muhammed(sav), Hz. Peygamber’in(sav) insan ve peygamber yönleriyle bir bütün olduğunu ispat ederken Efendimiz’e hakkıyla tabi olmaksızın sırat-ı müstakim üzere olamayacağımız hakikatinden hareketle okurunu Hz. Peygamber üzerinde yeniden ve derinlikli bir tefekküre davet ediyor.

Editörün görüşü
İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed (sav) kitabı, Yasin Pişgin okurlarını “Hz. Peygamber” hakkında gerek kullanılan üslup gerekse Hz. Peygamber eksenli yaptığı sıra dışı okumalar ve konuları ele alış biçimiyle farklı bir okumaya ve farkındalığa davet ediyor.
En önemli cümle
Onun (sav) ahlakının Kur’ân olması, yapı taşlarını Kur’ân’ın belirlemesi ve ahlakının her cüzünü başka hiçbir şeye yer kalmayacak şekilde Kur’ân’ın ruhunun doldurması ve donatması demektir.
Bu kitap neden önemli
Kitap, tefsir alanında çalışmalar yapan Doç. Dr. Yasin Pişgin’in Hz. Peygamber’e dair yayınlanacak ikinci kitabı. Kendi deyimiyle “Hz. Peygamber anlaşılmadan Kur’an anlaşılamaz.” Yasin Pişgin, sünnet inkarcılarının ekranlarda cirit attığı bir dönemde akademi camiasında saygın bir konumu bulunmakla birlikte okur ve dinleyiciler tarafından gerek TV’de gerek sosyal medyada ve çeşitli mahfillerde verdiği konferanslarda attığı her adım yakından takip edilen bir isim. Bu kadar hassas bir konuda söz söyleyebilecek yetkinlikte bir kalemin insan ve peygamber olarak Hz. Peygamber’in yeniden düşünülmesine ve gündem olmasına vesile olacak mahiyetteki eserinin hiç şüphesiz ki her anlamda çok önemli bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
Yeni
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL