İnsanın Huzur Arayışı - Timaş Yayınları

insanin-huzur-arayisi-9786050846546.jpg

İnsanın Huzur Arayışı

Huzur en nihayetinde dünyanın en güzel haliyle bile eksik bir yer olduğunu hatırlamakla mümkün
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 192s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’23 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4654-6
Barkod: 9786050846546
Üst Başlık: Esneklik, Denge ve İçsel Huzur Bulmanın Yolları Üzerine Bir Kılavuz
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Mutluluk üzerine yapılan araştırmalar son zamanlarda hiç olmadığı kadar çoğalmış durumda. İnsanlar her fırsatta mutluluk denilen şeyi tatmak ve bunu kalıcı hale getirmek istiyor. Çoğu insan da acıları, zorlukları, engelleri, olumsuzlukları hayatının dışında tutarak büyük mutluluk ödülüne ulaşmanın peşinde. Bütün bu çabaya rağmen mutlu değiliz ve ruhsal patolojilerimiz giderek çoğalıyor. Psikiyatri kitaplarına sürekli yeni psikolojik rahatsızlıklar ekleniyor. Depresyon, kaygı, yeme bozuklukları, intiharlar, bağımlılık, cinsel sorunlar, alkolizm, yalnızlık, düşük benlik saygısı, kumar bağımlılığı gibi sorunlar hiç olmadığı kadar fazla ve hızla artmaya devam ediyor. Mutluluk meselesi söz konusu olunca yanlış yerde yanlış şeyi aramak, insanın trajedisini derinleştiriyor sadece. Sahip olduğu hiçbir şeyle yetinmeyen insan can sıkıntısının, çaresizliğin, umutsuzluğun pençesine düşüyor.

Oysa bütün zorluklara, acı ve imtihanlara rağmen güzele ulaşmak, iyi hissetmek mümkün. İhtiyaç duyduğumuz, aradığımız şey hazza dayanan hedonik bir mutluluk değil; sakinliğe, dinginliğe, kabullenmeye dayanan bir iç huzurudur. Mutluluğu değil, huzuru aramamız gerekiyor aslında.

Doç. Dr. Ferhat Kardaş’tan alışılmış örneklerden farklı, mutluluk ve huzur arayışını odağına alan değerli bir çalışma İnsanın Huzur Arayışı...

 

En önemli cümle
Değiştirebileceği şeyler için endişe duymalı, kendini yormalı, cesaretini korumalı ve çabasını sürdürmeli insan. Kontrolünün dışındaki şeyler için ise zihnini, gönlünü ve bedenini anlamsızca yormamalı. Bu iki durumu aklıyla, gönül gözüyle ve vicdan terazisiyle ayırt etmeyi öğrenmeli. İçsel huzur ancak bu yolla çoğalabilecektir.
Bu kitap neden önemli
Huzur ve mutluluk kavramlarının devamlı gündemde olduğu bugünlerde: * Psikolojik danışma alanında çalışan; ruh sağlığı alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış bir uzmanın kaleminde çıkmış. *Derin bir birikim yansıtması ve hakkaniyetli bir bakış ortaya koymasıyla dikkat çeken. * Psikoloji alanındaki bilimsel bilgileri daha sade ve anlaşılır bir dille okuyucuya aktaran. * Okuyucuya huzurlu ve üretken bir hayat için adım adım ilerleyen pratik bir rehber sunan. * Yaşadığımız dönemin şartlarında insanın huzur arayışının imkanlarını, yöntemlerini ve önemini anlatan, hayatınızın her alanında gerçekçi öneriler sunan kılavuz bir kitap.
Anahtar kelime
Psikoloji, Huzur, Mutluluk, Kişisel Gelişim, İrade, Mutsuzluk, Hayat, Kaos

Diğer kitaplara göz atın