İyileştir Kalbini - Timaş Yayınları

iyilestir-kalbini-9786050846850.jpg

İyileştir Kalbini

Biz, bu dünya yolculuğumuz boyunca içimizde hep aynı yarayı taşırız: Rabbimizden ayrı olmanın yarası.
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: Din İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 288s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’23 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 3
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4685-0
Barkod: 9786050846850
200.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kalbimiz niçin bu kadar çabuk kırılıyor?

Duyduğumuz acılar aslında neyin işareti ve nasıl yorumlanmalı?

Kalbimizin hassas ve savunmasız yaratılmış olması arınma yolculuğumuzun bir parçası olabilir mi?

Her an mutlu olmak gerçekçi bir beklenti değilse acı ve ıstıraba bakışımız nasıl olduğunda içimizdeki boşluk hissi anlamla dolar?

Dünya çapında konferansları milyonlar tarafından takip edilen Yasmin Mogahed, İyileştir Kalbini adlı yeni kitabında bizi kalbimizle yüzleştirip ruhumuza doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve içimizde hissettiğimiz boşluğun nedenleri üzerinde duruyor.

İnsanı üzen, boşluğa düşüren asıl nedenin, hayatımızın ve kalbimizin merkezine Allah’ın sevgisini yerleştirmememiz olduğunu anlatan Mogahed, önceliklerimizi yaradılış gerçeğimize uygun hale getirdiğimizde açılacak yolları, içinden geçtiğimiz imtihanlardan selim bir kalple çıkabilmemiz için hatırda tutmamız gerekenleri paylaşıyor.

Duygusal ve ruhsal iyilik için bir rehber niteliğinde olan İyileştir Kalbini, içimizdeki boşluk hissini dolduracak kaynakları, insanlık için apaçık bir rehber olan Kur’an ayetlerinden ve Peygamberimizin hayatından örneklerle sunuyor.

Editörün görüşü
Yasmin Mogahed gençler başta olmak üzere farklı kesimlerden gelen tüm yetişkinlere İslam'ın temel düsturlarını içinde yaşadığımız zamanın ihtiyaçlarını, algılama biçimlerini ve dilini gözeterek anlatan, hitabeti son derece güçlü bir davetçi-konuşmacı. İslami çalışmalar alanındaki alt yapısı formal olarak eğitimini aldığı psikoloji ve iletişim alanından getirdiği bilgilerle örtüştürerek anlatmasıyla öne çıkan bir hatip ve yazar.
En önemli cümle
Allah’a yönelip O’ndan yardım istediğimizde, fırtınanın amacını yerine getirmiş oluruz. Bazen imtihanların asıl amacı, bizi Allah’tan yardım istemeye yöneltmektir. İnsan kalbi, dünyanın yükünü taşımak için yaratılmadı. Bu yükü yalnızca Allah taşıyabilir ve biz bu yükü göklerin ve yerin Sahibine teslim edene kadar, bu sahte kontrol duygusunun ezici ağırlığı altında acı çekmeye devam edeceğiz.
Bu kitap neden önemli
Nouman Ali Khan, Hamza Yusuf gibi dünya çapında etkili bir "davetçi" olarak özellikle genç kitlelere İslam'ın temel kavramlarını, imanla yaşanan bir hayatın inceliklerini ve beraberinde getirdiği açılımları anlatan Yasmin Mogahed günümüzün gençlerinin manevi arayışlarına içlerinden biri olarak sözcülük ediyor. Acıyı ve kederi yerli yerine oturtarak günümüzde en sık yaşanan sorunlara Kur'an ve Sünnet perspektifinden getirilen çözümleri empatik bir bakışla paylaşıyor. Bakış açımızın merkezine Allah'ı koyup Onun çizdiği ölçülere göre bir yaşam tarzı geliştirirsek hayatımızda nelerin kendiliğinden yoluna gireceğini anlatıyor.

Diğer kitaplara göz atın

bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL