Kara Deliğin Sırrı - Galaksinin Koruyucuları - Yapay Zeka - Timaş Yayınları

kara-deligin-sirri---galaksinin-koruyuculari---yapay-zeka-9786050847550.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kara Deliğin Sırrı - Galaksinin Koruyucuları - Yapay Zeka

Uzay çağına hoş geldiniz! Robotları ve insanları ayırt etmek artık çok zor. Şimdi bizim dünyamıza siz de davetlisiniz!
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Yapay Zeka
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’23 / Mayıs’23
Baskı Sayısı: 3
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4755-0
Barkod: 9786050847550
140.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yıl 2189. Yer; evrenin her köşesi. Macera üretimi; çocuk zihni. Yaşananlar; heyecan, macera, hareket, spor, çekişme, kahramanlık. Malzemeler; yapay zekâlı robot, süper bisiklet ve kaykay, süper teknoloji ürünü bir saat, uçan arabalar, uzay ve ışık hızı.

 

Kahramanlar; bütün çocuklar.

            Eksikler; vücut savunma sistemi ve sen…

 

Bütün hayatını odasından çıkmadan geçiren bir çocuk. Daha 10 yaşında. Canlı kimseyle temas edemiyor. En büyük zevki camdan dışarıyı seyretmek. Teknoloji gelişmiş, çağlar açılıp kapanmış, samanyolu galaksisinde koloniler kurulmuş. Uzayda ayak basılmamış yer yok. Ama bu çocuk sadece evde. Bütün gelişmeleri hologramdan takip ediyor. Teknoloji son sürat ama hâlâ hastalığına çare bulunamamış. İşte, bu benim sevgili dostum.

Ben Ateşcan Arçuray Baymünke BÖRTEÇİN BULCAHAN. 2189 yılında, 10 yaşında, koca galakside, küçücük odamdan dışarıyı seyrediyorum. Ama şimdi işler biraz farklı. Ailemin bana hediye ettiği arkadaş robotum Can ile keşifler yapmaya başladım. Artık tüm evrenin beni tanıma vakti geldi. Bu macerada bizimle olmaya ne dersin? Sen de gel ve iyilik ordusuna katıl.

Editörün görüşü
Yazar, çocuklara teknolojik ve astrolojik deyimleri komik unsurları da bir araya getirerek akıcı bir anlatımla dile getiriyor. Yazı dili, konuşma dili gibi şıkır şıkır akan bir dil. Anlatım tarzı oldukça farklı. Merak unsuru kitaba çok iyi yedirilmiş. Başlangıçtan en son paragrafa kadar "Acaba şimdi ne olacak?", "Ee, peki ya sonra?" soruları taze şekilde kalıyor.
En önemli cümle
Cevabı hemen istiyorsun. Bunun için yaşayıp görmem gerekiyor.
Bu kitap neden önemli
Kitap çocuklarda geleceğin nasıl olabileceğine dair bir merak ve güncel teknolojik ve astronomik konulara dair bilgiler sunuyor.
Anahtar kelime
Uzay, Bilim, Gelecek, Robotlar, Keşif, Kaykay, Bisiklet, Samanyolu, Andomeda, Plüton, Yapay Zekâ, Teknoloji, Arkadaşlık, Paylaşma, Macera, Heyecan

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL