Kara Panter 2 - Timaş Yayınları

kara-panter-2-9786050838060.jpg

Kara Panter 2

Özgürlüğüne koşan Kondo’nun ilham veren öyküsü Okay Tiryakioğlu’nun etkileyici kaleminde hayat buluyor!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’21 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 2
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-3806-0
Barkod: 9786050838060
Üst Başlık: Kondo Özgürlük Yolunda
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Ailesi ve halkıyla birlikte memleketinden koparılan Kondo’nun özgürlük mücadelesi, köle olarak satılmak üzere Batı’ya götürüldüğü gemide devam ediyor.

Ten renginden dolayı hor görülen Kondo’nun, gemiye saldıran korsanlara karşı cesaretle ortaya koyduğu kahramanlık, geminin kaptanının ve kumandanının Afrika halkına bakışını değiştirir. Fakat cesur yürekli Kondo, nihayet özgür bırakılacaklarına inansa da bu o kadar da kolay olmayabilir.

Okay Tiryakioğlu’nun kaleme aldığı, akıllardan uzun süre çıkmayacak bu insanlık hikâyesinde ırkçılık, cesaret ve dayanışma nefes kesen bir deniz macerasıyla harmanlanıyor.

Editörün görüşü
Okay Tiryakioğlu'nun nefes kesen kaleminden okuduğumuz Kara Panter serisinin ikinci kitabı Kondo Özgürlük Yolunda, hâlâ güncelliğini koruyan ırkçılık ve insaniyet gibi önemli konuları ele alıyor. Kondo'nun cesareti ve yüce gönüllülüğü okuyanlara ilham olacak.
En önemli cümle
Cehaletin zincirlerini bir kez kırarsam, sonsuza dek özgür ve güçlü olacağım!
Bu kitap neden önemli
• Günümüzde dahi sık sık gündeme gelen ırkçılık meselesinin temelini ele alan, tarihi motiflerle bezenmiş, gerçekçi bir hikâye. • İnsan hakları, insanlık tarihi, tarihte denizcilik gibi sınıf içi tartışma konusu olabilecek, öğrencileri üzerinde düşünmeye teşvik eden konuları işliyor. • Başkahraman Kondo cesaret, özveri, çeviklik, sorumluluk sahibi olma, yeniliklere açık olma gibi genç okurlar için örnek teşkil eden kişilik özelliklerine sahip, güçlü bir karakter. • Okay Tiryakioğlu’nun akıcı anlatımıyla yazılan Kondo Özgürlük Yolunda, okura sunduğu okuma hazzının yanı sıra gençleri okumaya teşvik ediyor.
Anahtar kelime
İnsan Hakları, Tarih, Irkçılık, Dayanışma, Vefa, Sadakat, Cesaret, Yardımlaşma, Birlik

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL