Kayıp Balina - Timaş Yayınları

kayip-balina-9786050847406.jpg

Kayıp Balina

Son Ayı’nın ödüllü yazarı Hannah Gold’un büyüleyici kaleminden yepyeni bir macera!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 256s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’23 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4740-6
Barkod: 9786050847406
160.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bir balina ile iletişim kurabilmek nasıl hissettirirdi?
Son Ayı romanı ile The TimesSunday Times ve Daily Mail başta olmak üzere birçok yerde adından övgü ile bahsettiren Hannah Gold’un ikinci romanı Kayıp Balina, macera dolu bir okuma deneyimi sunuyor. 
On bir yaşındaki Rio, anneannesiyle yaşaması için California’ya gönderilir. Günlerini yalnız ve amaçsız bir hâlde geçirirken onu mutlu eden tek şey, yeni arkadaşı Marina ile birlikte çıktığı balina izleme turları olur. Rio, sıradan bir tur gününde, annesinin favori balinası olan Beyaz Gaga ile karşılaşır. Daha sonra Beyaz Gaga’nın izini kaybeden Rio, onu yeniden bulmak için boyundan büyük maceralara atılacaktır.
 
“Onu gören yalnızca Rio oldu.
Pruvanın ucundan yaklaşık üç metre uzakta, suyun altında saklanıyordu.
Rio, tüm vücudunun donup kaldığını hissetti. Sanki onu balinaya bağlayan görünmez bir akım kendisini hareketsiz kılmış ve Rio, bir şekilde ona uzanıp onunla bağlantı kurabilecekmiş gibi.
Gözlerinin önündeki balina son derece tanıdıktı.
Beyaz Gaga!”
 
“Doğa temalarını içinde barındıran, iyi işlenmiş, unutulmaz bir macera!”
The Bookseller, Editör’ün Seçimi
 
Bu kitap neden önemli
- Yazar Hannah Gold, dünyayı son zamanlarda en çok heyecanlandıran kalemlerden biri. İlk kitabı Son Ayı ile dünyanın en prestijli gazeteleri dâhil olmak üzere birçok mecrada kendinden övgüyle bahsedildi. - Harry Potter’ın yirminci yıl özel edisyonunun kapak çizeri ve prestijli Kate Greenaway Madalyası’nın sahibi Levi Pinfold, Son Ayı’da olduğu gibi Kayıp Balina’da da Hannah Gold’a çizimleriyle eşlik ediyor. - Yazarın ilk kitabı Son Ayı, tüm dünyada çok sevildi. Yayınlanışının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçse de hâlâ satış listelerinde kendine yer buluyor ve Türkiye’de de talep görüyor. - Kitap, Türkiye’de ana yurdu İngiltere ile aynı tarihte satışa sunuluyor. - Kitapta çocuk, anne ve anneanne üzerinden gösterilerek nesiller arası iletişim anlatılıyor. - İnsanların doğaya verdiği zararı ve bunun sonuçları özel bir çocuk kahramanlaştırılarak anlatılıyor. - İnsanlara karşı anlayışlı ve hoşgörülüyü olmak, farkında olunmadığı anlarda durum analizi yapabilmek, empati kurabilmek, öz eleştiride bulunabilmek aracılığıyla anlatılıyor. - Annesine yardım etmek isteyen bir çocuğun ne kadar çabalayabileceği gösteriliyor. - Doğa ve hayvan sevgisi gerçekçi ve hissedilebilir bir dille anlatılıyor. - Duygusallık ve macera gibi iki farklı tema ustalıkla birleştirilip okura sunuluyor. - Gittikçe görünürlük kazanan ruh ve akıl sağlığı sorunlarına değinilmesiyle kitap, güncellik kazanıyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL