Mavi Kanatlar - Timaş Yayınları

mavi-kanatlar-9786050837124.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Mavi Kanatlar

Sen, Jadran'ın koruyucu meleğisin. Kardeşin zorlandığında ona yardımcı olmalısın.
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 232s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’21 / Aralık’23
Baskı Sayısı: 10
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-3712-4
Barkod: 9786050837124
Orijinal Dil: Hollandaca
160.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
"Biz öyle sıradan kardeşler değildik. Biz turna kuşu kardeşleriydik. Filizcik'i kendini evinde hissettiği tek yere, ailesinin yanına götürüyorduk."

Sevgi ve sorumlulukla birbirine bağlanmış iki kardeş...
Kardeşi Josh'tan beş yaş büyük olan Jadran, fiziki olarak Dev lakaplı olacak kadar iridir fakat kardeşinden ve diğer çocuklardan daha küçük bir kalbe sahiptir. Yine de bu durum onlara engel olmaz. İki kardeş, buldukları yaralı turna kuşuna, ailesini Güney'e kadar takip edebilmesi için, yeniden uçmayı öğretmek isterler. Annelerinin müzikallerde oynadığı zamanlardan kalan büyük mavi kanatları takarlar ve turnaya nasıl uçacağını göstermek için yükseğe tırmanırlar. Josh, ısrarcı kardeşi yüzünden talihsiz bir kaza geçirdiğinde her şey değişir. Jadran, birlikte yaşamaya devam edemeyecek kadar tehlikeli görünürken ailesiyle kalabilir mi?
İki kardeş, Jadran'ın bir bakım evine taşınması gerektiğini öğrenince kaçmaya karar verir ve turna kuşunu da yanlarında götürür. Bu, bir ailenin sıcaklığını arayan cesur ve dokunaklı bir yolculuktur. Mavi Kanatlar, tüm zorluklara rağmen kırılganlık, güç ve kardeşlik hakkında sıcak, sevgi dolu bir hikâye.
 
Editörün görüşü
Mavi Kanatlar, koşulsuz sevgi, aile, kardeşlik ve engelleri aşmak hakkında eşsiz bir kitap. Dev gibi bir cüsseye ama küçücük bir kalbe sahip Jadran ve küçük kardeşi Josh'ın cesur ve dokunaklı hikâyesi, kalplerinizi ısıtacak. Güçlü kurgusu ve özgün üslubuyla okurların hafızasında uzun süre yer edinecek.
En önemli cümle
"Biz öyle sıradan kardeşler değildik. Biz turna kuşu kardeşleriydik. Filizcik’i kendini evinde hissettiği tek yere, ailesinin yanına götürüyorduk."
Bu kitap neden önemli
Koşulsuz kardeş sevgisine odaklanan Mavi Kanatlar'ın farkındalık ve insanları sevmekle ilgili duygusal bir hikâyesi var. Zihinsel engelli biriyle yaşamanın zorluklarını çok gerçekçi bir dille anlatıyor. Ancak bu durumun olumlu yönleri de vurgulanıyor. Hikâye boyunca bir ağabey ve bir oğul olarak ondan sevgiyle bahsediliyor. Yazar, “Dev” etrafındaki insanlara istemeden de olsa zarar vermeye başladığında ortaya çıkan ikilemi hassas ve dokunaklı bir dille anlatıyor. Güçlü diyaloglar ve iyi tanımlanan atmosfer, yazarın ortaya koyduğu hareketli yolculuğun okuyucuda hissettirdiği duyguların gücünü artırıyor.
Anahtar kelime
Kardeş, Kardeşlik, Sevgi, Aile, Engellilik, Turna, Yolculuk, Macera, Maceraperest, Empati, Hoşgörü, Boşanma, Dayanışma, Farkındalık, Farklılık, Farklılıklar, Umut, Mücadele

Diğer kitaplara göz atın