Muhteşem Filmler - Timaş Yayınları

muhtesem-filmler-9786257844598.jpg

Muhteşem Filmler

Muhteşem Filmlerin Perde Arkasına Gitmeye Hazır Mısın?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Hobi
Sayfa / Ebat: 168s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Mayıs’22 / Mayıs’22
Baskı Sayısı: 9
Çizer:
Tercüman:
ISBN: 978-625-7844-59-8
Barkod: 9786257844598
Orijinal Dil: İngilizce
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Perdenin arkasında neler var? İlk olarak, karanlık odada gerçekleşen garip çalışmalar sonunda resimlerin gerçekten hareket etmesi sağlandı. Sonra sinema dünyası patlama yaşadı ve Hollywood denilen uykulu şehir birdenbire son zamanların en büyük çıkışını yaptı. Şimdi görülmeye değer özel efektler sayesinde her şey mümkün... Dinozorlar geri dönebiliyor ve bir goril dünyaca ünlü bir yıldız olabiliyor. Yıldızlarla dolu bu kitap ile beyazperdenin arkasına geçin; kaprisli aktörler ve çılgın yönetmenlerle tanışın... Perdenin arkasındaki ilginç dünyaya yolculuk yapmaya hazır mısınız?
Editörün görüşü
Muhteşem Filmler kitabı, yayınlandığı dönemde ve sonrasında büyük etki uyandırmış filmlerin perde arkasında yaşananları oldukça keyifli ve esprili bir dille anlatıyor. Yazarın akıcı üslubu ve anlattığı filmlere hâkimiyeti, kitaba oldukça değer katan bir unsur olarak dikkat çekiyor. Eserin sanata ilgi duyan çocuklara ve gençlere ilham olması gayet makul bir öngörü olarak karşımıza çıkıyor. Yazar tarafından seçilen filmlerin kalitesi ve hikâyelerindeki ilgi unsuru oldukça titiz bir çalışmanın ürünü olduğunu gösteriyor.
En önemli cümle
“Heyecan verici olan sadece gümüş renkli ekranın üzerinde olan değil, arkasında olanlardır.”
Bu kitap neden önemli
Muhteşem Filmler, dünya tarihine damga vurmuş filmlerin perde arkasına bakmamızı sağlıyor. İlgi çekici, heyecan verici, merak uyandırıcı sahnelerin nasıl ve hangi şartlarda çekildiğine dair arka plan bilgiler veren kitap, sanat bilincine katkıda bulunuyor. Merak unsurunu harekete geçiren kitap, çocuklardaki sanat yönünün gelişmesine, bu yönde yeteneklerini keşfetmesine katkı sağlıyor. Eğlence unsuruyla da çocuklarda keyifli bir okuma vaat eden Muhteşem Filmler, sanatın; fiziksel, bilişsel, sosyolojik ve duygusal olarak geliştirici gücünün keşfedilmesini sağlamayı hedefliyor.
Anahtar kelime
Sinema, Sinema Tarihi, Film, Oyuncu, Aktör, Aktrist, Yönetmen, Senaryo, Sanatçı, Kamera, Yapımcı

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bi-dunya-gizem-dunyanin-gizemli-tarihi-9786257844840.jpg

Bi' Dünya Gizem-dünyanın Gizemli Tarihi

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL