Pan - Timaş Yayınları

pan-9786051143934.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI
Kırık kalplerin şarkısı...
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Dünya Edebiyatı
Sayfa / Ebat: 208s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’11 / Ocak’21
Baskı Sayısı: 6
Tercüman:
ISBN: 978-605-114-393-4
Barkod: 9786051143934
Üst Başlık: TEĞMEN THOMAS GLAHN'IN NOTLARINDAN
Orijinal Dil: Norveççe
165.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Erkek öteki kızı bir köle, bir deli, bir yoksul nasıl severse öyle sevdi. Neden mi sevdi? Bunu yollardaki tozlara, düşen yapraklara sor; hayatın esrarlı Tanrısına sor! Çünkü bu gibi şeyleri bilse bilse o bilir. Bu kız erkeğe hiçbir şey vermedi, hayır, hiçbir şey vermedi, ama erkek yine de ona teşekkür etti. Kız ona: “Huzurunu, aklını bana ver!” dedi. Erkek yalnız bir şeye, kızın kendi hayatını istememiş olmasına yerindi."


“Teğmen Thomas Glahn’ın Notlarından” alt başlığını taşıyan Pan (1894) hem güçlü bir aşk romanı, hem de zengin bir tabiat övgüsüdür. Knut Hamsun sadece bu eseri yazsaydı bile, yine büyük bir şair sayılırdı. Modern psikolojinin canlı bir anıtı sayılan bu eser, kelimeler arasında yaşattığı inceliklerle bir şaheser niteliği taşır. Okuyanın ruhunda her söz, tılsımlı bir değişim ile aslından çok farklı yankılar halinde devam eder. Hamsun’un dünyaya yayılışında; ormanları, otları, sularıyla ortak bir çağıltı halinde kuzeyi dile getiren bu romanın büyük katkısı olmuştur.
Behçet Necatigil

En önemli cümle
Umut dediğin pek tuhaf bir şey...
Bu kitap neden önemli
Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Knut Hamsun kısa romanlarından biri olan Pan; değindiği temalarla yazarın bütün karakteristik özelliklerini bir araya getiren etkileyici bir eser. Ümitsiz bir aşk hikâyesini, Norveç kırsalıyla, pastoral ayrıntılarla ve tabiat övgüsüyle harmanlıyor Hamsun. Bu etkileyici roman, Türkçe edebiyatın köşe taşlarından Behçet Becatigil'in çevirisiyle taçlanıyor.
Anahtar kelime
Aşk, Ayrılık, Doğa, Pastoral, Kırsal, Yaşam, Ölüm, Savaş, Vicdan, Toplum, Norveç

Diğer kitaplara göz atın