Penguenler Kazak Giymez - Timaş Yayınları

penguenler-kazak-giymez-9786050831962.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Penguenler Kazak Giymez

Kazak giyen sevimli penguenleri gördün mü? Peki, neden kazak giydiklerini biliyor musun?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 22*25,4
İlk ve Son Baskı: Aralık’19 / Şubat’21
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3196-2
Barkod: 9786050831962
Orijinal Dil: İngilizce
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kazak giyen sevimli penguenleri gördün mü? Peki, neden kazak giydiklerini biliyor musun?

Penguenler siyah beyaz vücutları, turuncu ayakları ve gagalarıyla eğlenir ve okyanusta beslenirler. Penguence şeyler yapmakla meşguldürler: Toplaşmak, sarılmak, paytak paytak yürümek ve okyanusun derinlerine dalmak. Ardından bir gün bir tanker geçer ve siyah, yapış yapış, yağlı petrolünü okyanusa bırakır. Şimdi penguenlerin başı ciddi derttedir. İnsanların ördüğü rengârenk ve çeşit çeşit kazaklar onların petrolden kurtulmasına yardımcı olacak mı?

Penguenler Kazak Giymez yaşam alanları zarar gören canlılara dikkat çekiyor. Yaşanmış bir olaya dayanan bu hikâye çocukların bakış açısını geliştirecek. 

Editörün görüşü
Çocuk kitapları sanat yönetmeni olan Marikka Tamura, yazdığı ilk çocuk kitabıyla pek çok övgüye değer bulundu. Yaşam alanları tehdit altında olan penguenlere ve onların yaşadıklarına odaklanan kitap, okul öncesi çocuklarını bilinçlendirmek adına oldukça önemli. Bu kitapla çocuklar, nesli tükenen, yaşam alanları tehdit edilmiş, yaşamak için zorlanan hayvanları fark edecekler. Doğal yaşam için bilinç kazanmış olacaklar. Ekoloji, ekosistem, çevre kirliliği gibi konular dikkatlerini çekecek ve dünyamıza daha iyi davranacaklar. Penguenler Kazak Giymez, dünyanın en sevimli hayvanlarından olan penguenleri çocuklara daha da çok sevdirecek.
En önemli cümle
"Ve tüyleri temizlenince, penguenler geri dönüyorlar. Yeniden derinlere dalıyorlar. Penguence şeyler yapan penguenler oldukları için mutlular."
Bu kitap neden önemli
Buzların üzerindeki yaşamı yalın ve sıcak bir dille anlatan, gerçek bir olaya dayanan Penguenler Kazak Giymez, etkileyici hikâyesiyle çocukların ilgisini çekecek. Çocukları yaşam alanları tehdit altında olan canlılar hakkında bilinçlendiren kitap, son zamanlarda kamuoyunun dikkatini çeken ekoloji, ekosistem ve çevre kirliliği gibi konulara dikkat çekiyor. Penguenler Kazak Giymez, yalın dili, gerçek hayattan alınmış hikâyesi ve birbirinden güzel çizimleriyle çocukların seveceği bir kitap.
Anahtar kelime
Penguen, Antartika, Hayvanlar, Kurtarma, Kampanya, Buzul, Bilim İnsanları, Bilim İnsanı, Petrol, Penguenolojist, Biyoçeşitlilik, Doğa, Okyanuslar, İletişim, Greenpeace, Hayvan Hakları, Yardımlaşma, Ekosistem, İklim, Aktivist, Konstantinopol, Waterloo, İnternet

Diğer kitaplara göz atın