Peygamberimizin Hayatı Set (10 Kitap) - Timaş Yayınları

peygamberimizin-hayati-set-10-kitap-9786050838534.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Peygamberimizin Hayatı Set (10 Kitap)

Bilmek için okumak, sevmenin ilk adımlarındandır.
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk ve Din
Diziler: Peygamberimizin Hayatı
Sayfa / Ebat: 480s. / 15x21
İlk Baskı: Nisan’21
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3853-4
Barkod: 9786050838534
600.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

Kocaman bir evrende küçücük bir dünyada yaşıyoruz. Bu küçük dünyamıza anlam katan en önemli kişi sence kim? Evet, doğru bildin, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem). 

O, dünyamızda sayılı günler kalmış ama bıraktığı etki ve güzellik yüzyıllardır devam ediyor. O'nun açtığı yolda ilerlemek istemez misin? Bu gizemli yolculukta O'nu (s.a.s.) takip etmek bizleri mutluluğa, huzura, güzel yerlere götürecek. 

HAYDİ, KAPAĞI AÇ VE DÜNYANIN SIRLARINI KEŞFET. 
Editörün görüşü
Bu başucu kitabını maddeler haliyle değerlendirebiliriz. 1. Peygamberimizin (s. a. s.) hayatını öğrenmek, çocukların hayatlarında karşılaştığı problemleri çözmek, hayatı kolaylaştırmak ve hayatı huzurlu yaşamak için önemli. 2. Okurların siyer dalında ödüllü bir yazar olan Salih Suruç’un kaleminden bu önemli konuyu öğrenmesi ayrı bir değer taşıyor. 3. Peygamberimizin hayatını çocukların seviyesinde, pedagojilerine uygun olmasına özen gösterilerek hazırlandı. 4. Bu eserin içinde birbirinden güzel resimlerde kullanılan teknik okurlara sanat adına da kazanımlar sunacaktır. Zira uluslararası beğeni kazanan Hüseyin Sönmezay’ın resimlerini yaptığı bu kitabın resimleri okurların olaylara farklı pencerelerden bakma imkanı sunuyor. 5. Tekrar tekrar okunabilecek bir nitelikteki bu eser, ebeveynle çocuğu da bir araya getirecektir. Aile içi iletişimi artıracak ve günümüzde değeri daha da çok anlaşılan “kaliteli vakit geçirme” materyali olacaktır. Salih Suruç, nesiller yetiştiren deneyimli bir yazarımızdır. Onun kaleminden okuduğumuz siyer, olayları anlatmakla yetinmeyip anlatılan olayların daha iyi anlaşılmasını sağlayacak şekilde tarihi olayları senarize ederek okura sunuyor. Bu özelliği sebebiyle de siyer dalında ödül almış bir saha uzmanıdır. Yayınevimizde büyükler için yazdığı eserler gibi gençler için de kaleme aldığı kitapları mevcuttur.
En önemli cümle
Sevgili Peygamberimizi gökyüzüne doğru kaldırdı ve üç kere, “Allah’ım! Yanında değerli olduğunu düşündüğüm bu torunumun hatırı için bizi, yağmur yağdırarak sevindir.” diye yalvardı.
Bu kitap neden önemli
Dünya’ya; insanların değişik yollar, tümsekler, engebeler, geçitler, engeller aşmak ve ahiretteki nimetlere ehil hale gelmek için gönderildiği yer denebilir. Çokça tekrar edilen ve çocuklar tarafından anlaşılmasında zaman zaman zorluk yaşanan imtihanlar dünyası. Allah, insanları dünyaya gönderdikten sonra bu dünyanın engebelerini, tepelerini aşabilecek yolları gösteren işaretçileri, yol göstericileri, kılavuzları da göndermiştir. Yani insanlara dünyada nasıl yaşamaları gerektiğini gösteren kılavuz kitaplar ve onları insanlara hayatlarıyla da anlatan peygamberleri. Bu noktada Peygamberimiz Hz. Muhammed (s. a. s.) biz insanlara gönderilen son peygamberdir. Çocuk okurların hayatlarında doğru davranışları sergilemeleri ve ulaşılması gereken güzel hayatlarına ermeleri için Peygamberimizin hayatını öğrenmeleri çok önemlidir. Bu sebeple hazırlanan siyer dalındaki bu kitap çocukların küçük yaştan okumaları gereken bir kitaptır. Hatta okul öncesi okurlara da ebeveynin okuması gereken bir seridir.
Anahtar kelime
Siyer, Peygamberimiz, Ahlak, Ahlaki Değer, İslam, Allah Sevgisi, Müslüman, İnanç, Çocuk

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
boyalarin-en-guzeli-9786256360839.jpg

Boyaların En Güzeli

Ayşe Odabaşı
Gülce Çocuk
55.00 TL
Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gaffar Gazi Koç
Gülce Çocuk
75.00 TL
Yeni
camiden-parka-ilk-kelimelerim---oyuncakli-kitap-4-kitapli-kendinden-kutulu-set-9786256360792.jpg

Camiden Parka İlk Kelimelerim - Oyuncaklı Kitap (4 Kitaplı Kendinden Kutulu Set)

Şükran Tuğba Gökdemir
Gülce Çocuk
475.00 TL