Robit 2 - Paslı Bir Macera - Timaş Yayınları

robit-2---pasli-bir-macera-9786050841886.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Robit 2 - Paslı Bir Macera

Robit ve arkadaşları, kesinlikle en sevdiğiniz robotlar olacak!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Robit
Sayfa / Ebat: 240s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ağustos’21 / Aralık’23
Baskı Sayısı: 6
ISBN: 978-605-08-4188-6
Barkod: 9786050841886
Alt Başlık: Robit
Üst Başlık: Paslı Bir Macera
Orijinal Dil: İngilizce
160.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

SELAM! BEN ROBİT (BEN BİR ROBOTUM.)

Robit, hurdalıkta yalnızca iki buçuk kusurlu anısıyla uyandığından beri uzun bir yol kat etmiştir. Robot arkadaşlarıyla birlikte bir eğlence merkezinde yaşar ve gerçek mutluluğun ne olduğunu keşfeder.

Robit ve arkadaşları, bir gün Gerry için yeni bir burun ararken kendilerini paslı bir maceranın tam ortasında bulur. Test Laboratuvarlarının arkasında unutulmuş eski bir robot olan Paslı'yla karşılaştıklarında onu kurtarmak için harekete geçmeleri gerekir. Paslı, özel bir robottur. Robit ve arkadaşları, bu eski robotu kurtarıp hayattaki amacını bulmasında ona yardım edebilecekler mi?

Eğlence, dostluk ve zıplayan oyuncaklarla kaplı bir depoyla dolu bu heyecanlı macerada ROBİT'e katılın!

Editörün görüşü
Robit, Oyuncak Hikâyesi ve Wall-E gibi sevilen animasyonları hatırlatan olay örgüsü ile genç okurların severek okuyacakları bir kitap. Duygulara sahip olmasıyla diğer robotlardan ayrışan, hikâye boyunca yeni duygularını keşfeden karakterimiz, okurlarına hissettiklerinden ve yeni deneyimlerden korkmamalarını gerektiğini anlatıyor. Teknoloji, yapay zekâ, gelecek, gelişmiş robotlar ve bunların insanlığın üzerindeki etkilerini düşündürüyor. Bir hedefimiz varsa sevdiklerimiz için korkularımıza rağmen cesur olmamız gerektiğini kalpleri ısıtan bir hikâyeyle anlatıyor.
En önemli cümle
"Ben bir Eğlence Robotu’ydum. Paslı’nın En Sevdiği Oyun Arkadaşı olmamın zamanı gelmişti."
Bu kitap neden önemli
Robit ve arkadaşlarının maceraları serinin ikinci kitabı Paslı Bir Macera’da kaldığı yerden devam ediyor. Duyguları olan bir robot, arkadaşlığın ve sevginin ne olduğunu keşfederken dokunaklı hikâyesiyle kalplerimizi ısıtıyor Yapay zekâ, insansı robotlar ve ileri teknoloji hakkında yeni fikirler veriyor. Test laboratuvarında insanlar için yapılan ürünlerin bozuk robotlar üzerinde test edilmesi, tüketim toplumu ve insan olmanın ne anlama geldiği hakkında düşündürüyor. Sürükleyici kurgusuyla genç okurları yeni bir dünyanın içine çekiyor. Oyuncak Hikâyesi (Toy Story) ve WALL-E gibi sevilen animasyon filmleri hatırlatıyor.
Anahtar kelime
Robot, Robotlar, Arkadaşlık, Sevgi, Tüketim, Macera, Bilimkurgu, Bilim, Eğlenceli

Diğer kitaplara göz atın