Sa'd Bin Ebi Vakkas (R.a.) - Timaş Yayınları

sad-bin-ebi-vakkas-ra-9786050845891.jpg

Sa'd Bin Ebi Vakkas (R.a.)

Tek yol Allah’ın yolunda olmak, Aşere-i Mübeşşere gibi bir hayat sürmektir.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Din Kitaplığı
Diziler: Siyer ve Asrı Saadet
Sayfa / Ebat: 64s. / 11x19
İlk ve Son Baskı: Kasım’22 / Haziran’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4589-1
Barkod: 9786050845891
Alt Başlık: Dualarına İcabet Edilen Sahabe
60.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

İslâm adına havaya kalkan ilk yumruğun, atılan ilk okun sahibi olan Hz. Sa’d(ra) harp sevdalısı, cesaret ve kahramanlık sahibi biridir. Öyle ki kendisi Uhud’da o güne kadar hiç kimsenin elde edemeyeceği bir şeref elde etmiştir.

Uhud’un en çetin zamanında Efendimiz’in(sav) rubâi dişleri kırıldı, Allah Resûlü(sav) kazılan çukura düştü, başındaki miğferin demir halkaları yanaklarına saplandı ve her taraftan okların, kılıçların, mızrakların muhatabı oldu. O’nu(sav) koruma adına yanında olan sahabelerden kimi kılıç salladı, kimi bedenini Efendimiz’e(sav) kalkan etti. Bu tabloda Sa’d b. Ebî Vakkâs(ra) ise Resûlullah’ın(sav) önüne oturdu, en büyük yeteneği olan ok atma maharetini ortaya koydu, eline aldığı okları beklemeden düşmanın üzerine attı. O attıkça Efendimiz(sav) arkadan ona ok uzattı, Sa’d’ın(ra) her atışında da: “At! (Ey Sa’d) Anam, babam sana feda olsun.” dedi. 

 

Efendimiz(sav) bir hadîs-i şerifinde: “Büyük cihad: nefsin heva ve hevesine karşı yapılan cihaddır.” buyurmuştu. Hz. Sa’d’ın(ra) küçük cihatta attığı oklar ona Resûlullah’ın(sav) rızasını kazandırdı. Belki bizim de bu Asr-ı Felâket’te nefsimize attığımız iman okları bize ahirette Resûlullah’ın(sav) rızasını kazandırır. Sırf bu umut için bile Sa’d(ra) gibi yaşamaya, nefse karşı savaşmaya değmez mi?

Editörün görüşü
+16 yaş grubu, sahabeleri merak edenler, dini kitap okurları, özellikle genç okurlar, Mehmet Yıldız ve Hayalhanem takipçileri
Bu kitap neden önemli
Hayalhanem Youtube, Instagram ve Twitter'da milyonlarca takipçiye sahip, gençler başta olmak üzere insanların sorularına yönelik video-programlar düzenleyen bir platform. Bu platformun kurucusu Mehmet Yıldız'ın videolarını yüzbinlerce insan takip ediyor. Kitapları yüz binlerce satan Mehmet Yıldız bu eserlerinde Aşere-i Mübeşşere üzerinde duruyor.
Anahtar kelime
Hayalhanem, İslam Tarihi, Allah Sevgisi, Asr-ı Saadet, Sahabe, İnanç

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
insani-tanima-sanati-9786050848663.jpg

İnsanı Tanıma Sanatı

Alfred Adler
Timaş Yayınları
125.00 TL
Yeni
bir-sinir-sistemi-romani-9786050848526.jpg

Bir Sinir Sistemi Romanı

Timaş Yayınları
180.00 TL