Sahipsizler - Timaş Yayınları

sahipsizler-9786050843712.jpg

Sahipsizler

Hana Tooke’un gotik, esprili, absürt ve büyüleyici çıkış kitabı Sahipsizler, terk edilmiş yetimler beşlisini on dokuzuncu yüzyıl Amsterdamı’nın dört bir köşesinde muziplikler yapmaya gönderiyor!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Distopya
Sayfa / Ebat: 384s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’22 / Mart’24
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-08-4371-2
Barkod: 9786050843712
260.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Elinora Gassbeek’in Küçük Lale Yetimhanesi’nin müdiresi olduğu bunca yılda, Bebek Terk Etme Kuralları bir kez olsun çiğnenmedi. Ta ki, 1886 sonbaharında beş bebek akıl almaz koşullarda tek edilinceye kadar: biri teneke alet kutusunda, biri kömür kovasında, biri piknik sepetinde, biri buğday çuvalında ve sonuncusu tabut şeklindeki bir sepette.

 

Bu bebekler Lotta, Egg, Fenna, Sem ve Milou’ydu. Acımasız müdire, çocuklara ‘Sahipsizler’ diye hitap ediyor fakat bu yetenekli en iyi arkadaşlar grubu, farklı olmanın onları özel kılan ve bir arada tutan şey olduğunu biliyor. Gizemli bir beyefendi, onları sahiplenmeye çalıştığında, çocuklar Amsterdam’ın donmuş kanallarında gözüpek bir maceraya atılırlar. Korsan gemileri, saatçiler, zalim kötü adamlar ve kuklalarla dolu bu kaçış hikâyesinde onları eve götürecek şey sadece bir ipucu kırıntısı…

Editörün görüşü
Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri serisi ile açtığımız Fantastik kitaplığımız, Sahipsizler ile devam ediyor. Hana Tooke'nin eşsiz anlatımı ve maceraperest beşlimizin başına gelenler okurlara akıcı bir okuma deneyimi sunuyor.
En önemli cümle
Bence saçmalık derecesinde muhteşemsin. Beşiniz de öylesiniz. Bu dünyanın sizin saçmalıklarınıza ihtiyacı var. Hiç değişmeyin lütfen.
Bu kitap neden önemli
-Hana Tooke, uluslarası alanda büyük başarılara imza atmış, fantastik ve macera alanında bolca övgü toplayan bir yazar. -Malamander, Gargantis ve Shadowghast gibi güçlü kitaplardan oluşan Genç Timaş Fantastik Kitaplığı’na yeni bir soluk getirecek. Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri’ni seven okurlarımız Sahipsizler’i bir solukta okuyacak. -Sahipsizler, macera ögesini ön plana çıkararak okurlara mizahi bir şölen sunuyor. -Talihsiz Serüvenler Dizisi ve Harry Potter gibi fantastik klasiklere göz kırpan bir anlatım okurların kalbinde taht kuracak. -Ayesha L. Rubio’nun eşsiz kaleminden ortaya çıkan iç çizimler kurguya katkı sağlıyor.
Anahtar kelime
Fantastik, Macera, Gizem, Kardeşlik

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL