Şehirdeki Gizemli Sinyal - Faruk - Timaş Yayınları

sehirdeki-gizemli-sinyal---faruk-9786050846911.jpg

Şehirdeki Gizemli Sinyal - Faruk

Gerçek mucize, senin içinde.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’23 / Ekim’23
Baskı Sayısı: 5
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4691-1
Barkod: 9786050846911
70.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

O sabah hiçbir şey normalde olduğu gibi değildi. Faruk annesini televizyon karşısında, babasını da telefon başında buldu. Kimse kahvaltıyı hazırlamamıştı. Aynı tuhaflıklar dışarıda da devam ediyordu. Faruk’un hiçbir arkadaşı onunla bahçede oynamak istemiyordu. Anne babalar, çocuklar, gençler, yaşlılar ve hatta kedi köpekler… Şehirdeki herkes kendini teknolojik aletlere kaptırmıştı. Hepsi teknoloji bağımlısı olmuşken Faruk neden olmamıştı? Peki, bu sorunu tek başına nasıl çözecekti?

İşte Faruk’un süper kahraman olma hikâyesi böyle başlıyordu…

Editörün görüşü
Şehirdeki Gizemli Sinyal, çocuklara hayal gücünün ve birlikte oyun oynamanın önemini anlatıyor. Yazar, iletmek istediği mesajını parmakla göstererek değil, metnin içinde olaylarla anlatmış. Bu da okurun mesajı içselleştirmesini sağlamakta. Ayrıca teknolojinin bilinçli kullanılması hususunda da önemli kazanımları mevcut. Bu kitapla okurlar, teknolojik aletlerin mucitlerini ve önemli bilim insanlarını tanıyacak, eğlenceli resimler sayesinde sıkılmadan yeni bilgiler öğrenecekler.
En önemli cümle
Oyun bizi iyileştirir, oyun bizi birleştirir.
Bu kitap neden önemli
Şehirdeki Gizemli Sinyal, çocuklara hayal gücünün ve bahçede birlikte oyun oynamanın önemini anlatıyor. Bu sırada teknolojinin nasıl kullanılması gerektiği konusunda onları bilinçlendiriyor. Bu kitap sayesinde okumaya yeni başlamış çocuklar, günümüze kadar gelmiş teknolojik aletlerin mucitlerini ve önemli bilim insanlarını tanıyacak, eğlenceli resimler sayesinde sıkılmadan yeni bilgiler öğrenecekler. Bu da okuma alışkınlığına ve sevgisine destek olacaktır. Ayrıca içinde barındırdığı konular sınıf içinde ya da evde etkinlik tasarlamaya ve sohbet etmeye uygun konulardır. Bu nedenle öğretmenler ve ebeveynler bu kitabı tercih edebilirler.
Anahtar kelime
Ekran Bağımlılığı, Arkadaşlık, Aile İçi İletişim, Teknoloji, İnternet, Oyun, Problem Çözme, İş Birliği, Sevgi, Bilim İnsanları, Dijital

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
teoman-cekirdek---super-gucum-hayal-gucum-9786256581043.jpg

Teoman Çekirdek - Süper Gücüm Hayal Gücüm

Salih Uyan
Timaş Çocuk
70.00 TL