Tarihi Değiştiren Konuşmalar - Timaş Yayınları

tarihi-degistiren-konusmalar-9786050833263.jpg
TANITIM VİDEOSU
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Tarihi Değiştiren Konuşmalar

Kulaklarınızı Dört Açın, Duyduklarınız, Göreceklerinizdir!
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Popüler Tarih
Sayfa / Ebat: 384s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Haziran’20 / Haziran’20
Baskı Sayısı: 15
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-3326-3
Barkod: 9786050833263
225.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Tarihin önde gelen liderlerinin kimi zaman ADALET ve ÖZGÜRLÜK çağrısı yaptığı, kimi zamansa DEMOKRASİ ve EŞİTLİK için ayağa kalktığı, bazen TEHDİT savurup KORKU saldığı ama sıklıkla da ortaya büyük bir VİZYON koyup yeni bir DÜZEN yaratmaya soyunduğu konuşmalardan oluşan bu kitabı okuduğunuzda, kelimelerin eylemlere nasıl ilham verdiğine şahit olacak, bundan böyle “söylenenlere” daha iyi kulak kabartacaksınız.

Ali Çimen’in yenilenerek okuyucusuyla buluşturduğu bu kitapla; Büyük İskender’in kılıcıyla olduğu kadar sözcükleriyle de dünyayı fethettiğine tanıklık edecek, Tarık bin Ziyad’la gemileri olmasa da kelimeleri ateşe verecek, Alp Arslan’ın cümleleriyle Anadolu’nun kapılarını omuzlayacağız. Haçlı Seferleri’nin nasıl başladığına Bizzat Papa Urban’nın ağzından şahit olacak, Kraliçe I. Elizabeth’le birlikte ordusuna cesaret verecek, Abraham Lincoln’le demokrasi yemini edeceğiz. Susan B. Anthony ile kadın düşmanlarına meydan okuyacak, Bismarck’ın nutkuyla Almanya’nın düşmanlarına göz dağı vereceğiz. Durmayacak, Woodrow Wilson’la “Yeni bir dünya kurulsun!” diyecek, Atatürk’le yeni bir dünyanın kurulduğunu ilan edeceğiz.

Sözün gücüne inananlara...

KULAKLARINIZI DÖRT AÇIN; DUYDUKLARINIZ, GÖRECEKLERİNİZDİR!

 

 

Editörün görüşü
Kitap, dünya tarihinin akışını değiştiren liderlerin yine tarihin akışını değiştiren konuşmalarını sıkıcı detaylardan uzak durarak anlatan çok iyi bir çalışma. Gazeteci yazar Ali Çimen'in akıcı ve ilgi çekici üslubu metni bir kat daha okunur kılıyor.
En önemli cümle
Tarihi Değiştiren Konuşmalar, sadece kelimelerin büyülü ya da korkutucu gücüne dönük bir manifesto olmakla yetinmeyecek, aynı zamanda tarihin belli dönemlerine ışık tutmaya çalışan bir fener vazifesi de görecek.
Bu kitap neden önemli
13 kitaptan oluşan ve yıllar içinde satış rakamları yüz binlere ulaşan Tarihi Değiştirenler serisi; dipnotlu, kaynakçalı, güncellenmiş ve yenilenmiş formatıyla yeniden okuyucusuyla buluşuyor. Yazar Ali Çimen'in bu kitabıyla Büyük İskender’in kılıcıyla olduğu kadar sözcükleriyle de dünyayı fethettiğine tanıklık edecek, Tarık bin Ziyad’la gemileri olmasa da kelimeleri ateşe verecek, Alp Arslan’ın cümleleriyle Anadolu’nun kapılarını omuzlayacağız. Haçlı Seferleri’nin nasıl başladığına Bizzat Papa Urban’nın ağzından şahit olacak, Kraliçe I. Elizabeth’le birlikte ordusuna cesaret verecek, Abraham Lincoln’le demokrasi yemini edeceğiz. Susan B. Anthony ile kadın düşmanlarına meydan okuyacak, Bismarck’ın nutkuyla Almanya’nın düşmanlarına göz dağı vereceğiz. Durmayacak, Woodrow Wilson’la “yeni bir dünya kurulsun” diyecek, Atatürk’le yeni bir dünyanın kurulduğunu ilan edeceğiz.
Anahtar kelime
Tarih, Bismarck, Mandela, Gorbaçov, Büyük İskender, Tarık Bin Ziyad, Sultan Alp Arslan, Abraham Lincoln, Tarihî Konuşmalar

Diğer kitaplara göz atın