Teoman Çekirdek - Süper Gücüm Hayal Gücüm - Timaş Yayınları

teoman-cekirdek---super-gucum-hayal-gucum-9786256581043.jpg

Teoman Çekirdek - Süper Gücüm Hayal Gücüm

Yeni Bir Kahraman Doğuyor: Teoman Çekirdek
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’23 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-6581-04-3
Barkod: 9786256581043
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Teoman Çekirdek tam bir hayalperest! Gerçekle hayal dünyası arasındaki çizgide bir oyana bir bu yana zıplayan karakterimizin şu sıralar tek bir derdi var: denize gitmek. Pazar günleri dışarı çıkmayı sevmeyen ve pijamalarıyla çok barışık olan babasının bilinçaltını etkilemek için kahvaltı sofrasına can simidiyle oturmak mı dersiniz, içinde "deniz" geçen akrostiş şiirler yazmalar mı dersiniz... Her yolu deniyor. Sonunda çıktıkları deniz yolculuğu ise çamura batmış bir EŞEK ile bölünüyor. Evet, bildiğiniz eşek... Çünkü Teoman Çekirdek, babasına ısrarla eşeği eve götürmek istediğini söylüyor. Sizce eve "Arkadaşım Eşek" şarkısını söyleyerek mutlu mesut dönebilecek mi dersiniz?

Editörün görüşü
Çocuk kitaplarında ana karakterin çok ideal ve hatasız bir kişi olarak sunulması, en az bunun tersi kadar zararlı olabilir. Çünkü çocuklar hiç hata yapmayan, zaafları olmayan ve hep büyüklerin istediği gibi ideal davranışlar sergileyen karakterlerle empati kuramıyorlar. Çekirdek karakteri okurların zihninde, her çocuk gibi hatalar yapabilen ama hikâyenin son satırlarında bu hatalarının farkına vararak pişman olabilen gerçekçi ve eğlenceli bir resim olarak kalıyor.
En önemli cümle
Çekirdek, bizim soyadımız. Aynı zamanda benim süper kahraman adım Çekirdek! Böyle deyince çok havalı değil mi? Ailem buna o kadar alıştı ki artık bana sadece "Çekirdek" diyorlar.
Bu kitap neden önemli
Eğlenceli ve komik kurgusuyla okumayı sevdiren bu eser, önemli konularda farkındalık kazandırmak için eğlenceli kurgunun içinde önemli mesajlar veriyor. Öğretmen yazar Salih Uyan’ın tecrübeli kalemi ve bilgi birikimi sayesinde zengin ve çocukları doğru yerden yakalayan bir öykü. Her istediğini yaptırmak konusunda ısrarcı olmak gibi çocuklarda sık karşılaşılan bir olumsuz davranışı okurlarıyla yüzleştiren bir eser.
Anahtar kelime
7yaş, 8yaş, Mizah, İnatçılık, Aile, Yardımlaşma, Teknoloji

Diğer kitaplara göz atın