Toz Ve Hayaller Kitapçısı - Timaş Yayınları

toz-ve-hayaller-kitapcisi-9786050845723.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Toz Ve Hayaller Kitapçısı

1943 New York’unda, II. Dünya Savaşı’yla sarsılan sihirli bir dükkân: Toz ve Hayaller Kitapçısı
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 288s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’22 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 3
ISBN: 978-605-08-4572-3
Barkod: 9786050845723
Orijinal Dil: İngilizce
200.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

1943 New York’unda yaşayan Poppy ve ailesi, zaman ve mekan fark etmeksizin tüm insanları ağırlayabilen sihirli bir kitapçı olan Göz ve İzan’ın sahibi ve işletmecisidir. Poppy’nin dünyası II. Dünya Savaşı’nın etkileriyle paramparça olsa da dükkâna geçmişten ve gelecekten gelen müşteriler ve kitapçıya olan sevgisi sayesinde hayata tutunmayı başarıyor. 

Poppy’nin en büyük hayali bir gün babasından bu kitapçının sorumluluğunu devralmak, ama kurallara göre kitapçının başına geçecek kişi abisi Allan. Nesilden nesile aktarılan kitapçı yönetim kuralları şöyledir:

Yöneticiler sihri asla kendileri için kullanmamalıdır.

Yöneticiler sihri kullanan değil, koruyan kişilerdir.


Allan en iyi arkadaşını savaşta kaybedince onu kurtarmak için dükkanın sihrini kullanıp zamanda geriye gitmek ister. Bu sırada babaları da gizemli bir hastalığa yakalanıp hastanede kaldığı için Allan’ın yokluğunda dükkanın tüm sorumluluğu Poppy’nin üzerine kalmıştır. Kardeşine olan sevgisi ile ailesine olan sadakati arasında kalan Poppy, sinsice yaklaşan Karanlık’a karşı hem ailesini hem de kitapçıyı korumalıdır. Bu macerada vermesi gereken kararlar Poppy’nin hayal edemeyeceği sonuçlar doğurabilir.

 
En önemli cümle
''Kitapçı dükkânları, insanların ruhlarını Karanlık’a karşı bir arada tutabilmemiz için; ışığı, sevgiyi ve umudu, zamana ve mekâna yaymak için kurulmuşlardır. Bu kuralları ve düzenlemeleri çiğnemeyi seçen kişilerin ceza ile karşı karşıya kalacağı bilinmelidir. Bizler sihrin koruyucularıyız. Onu asla kullanmayız.''
Bu kitap neden önemli
-Büyülü bir dünyanın yaratabildiği güzelliklere vurgu yapan Mindy Thompson, büyülü kitapçının sahip olduğu yetenekler ile hayal gücünün sınırlarını da genişletiyor. -II. Dünya Savaşı döneminde geçen hikâye, dönemin tarihine ait gerçekleri ve yaşananları kitapçının büyülü dünyası ile birleştirerek keyifli, şaşırtıcı ve sürükleyici bir okuma süreci sunuyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL
Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL