Umut Mevsimi - Mavinin Kızı Emily 7 - Timaş Yayınları

umut-mevsimi---mavinin-kizi-emily-7-9786051442891.jpg

Umut Mevsimi - Mavinin Kızı Emily 7

“Aramak lazım. Aramak belki de bulmaktan daha kıymetlidir.”
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Temmuz’23 / Temmuz’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-289-1
Barkod: 9786051442891
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Dört yaşında annesini, on bir yaşında da çok sevdiği babasını kaybeden Emily, Prens Edward Adası’ndaki New Moon Çiftliği’nde yeni bir hayata başlamıştı.
Serinin her kitabında yeni maceralara kanat açan Emily, bu kitapta yazmaya olan tutkusunu bir adım ileriye götürüyor. Yazıları artık hatırı sayılır dergilerde yayınlanmaya başlıyor.
Shrewsbury’deki okulunu ve lise yıllarını geride bırakan Emily yeniden New Moon Çiftliği’ne döner. Yazılarında olduğu gibi iç dünyasında da bazı değişimler yaşar. O, artık kalbinde rengarenk kelebeklerin uçuşmaya başladığı bir genç kızdır. Hayatında aldığı yeni kararlar, yaşadığı yeni olaylar Emily’i derinden etkiler. Tüm dostlarının kendi hayat yolculuklarına çıkmaya başladığı dönemde, acaba Emily kendisi için doğru yolu bulabilecek mi? Yüzleşmesi gereken problemlerin karşısına çıkacak cesareti gösterebilecek mi?
Bu kitapta Emily, daha duygusal bir serüven yaşıyor ve umut mevsiminin çiçekleri birer birer açılıyor.
Editörün görüşü
• Her yaştan okurun beğenerek okuyabileceği kült bir eser… • Emily, duygu ve düşünce yönünden güçlü bir karakter. Ailesini çocuk yaştayken kaybetmiş olması ve yaşadığı zorluklara rağmen hayata tutuşuyla ideal bir rol-model. • Doğa sevgisi onun için âdeta bir tutku. Çevresinde gördüğü her şeyle; ağaçlarla, bulutlarla, denizle, rüzgârla, hayvanlarla dost… • Emily’nin diğer büyük tutkusu, yazmak… Dünyaya yazmak için geldiğine ve doğduğu gün bile parmaklarının ucunda kalem tutma arzusuyla bir karıncalanma olduğuna inanıyor.
Bu kitap neden önemli
• Yayınlandığı ilk günden itibaren okunma rekorları kıran Mavinin Kızı Emily serisi, tüm dünyada okunma listelere girdi ve onlarca dile çevrildi. Okurlardan tam not aldı. • Birçok ülkede televizyon dizisi olarak çekildi. Sinema ve animasyon filmlerine uyarlandı. • 2019'da BBC News, tarafından ‘En Etkili 100 roman’ arasında listeledi.

Diğer kitaplara göz atın