Uzak Umutlar Şehri - Timaş Yayınları

uzak-umutlar-sehri-9786050842883.jpg
Popüler

Uzak Umutlar Şehri

Yıllanmış bir husumetin nesilleri gölgeleyen öfkesi, gün yüzüne çıkmayı bekleyen suçlar ve aşk üzerine sarsıcı bir roman…
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 448s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Ekim’21
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4288-3
Barkod: 9786050842883
70.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yıllanmış bir kan davası uğruna kararan hayatlar...
Aşk adı altında meşru görülen cinayetler... 
Ve intikam ateşiyle kavrulan yürekler...

Pınarbaşı Beldesi’nin yağız delikanlısı Efruz, tanık olduğu menfur bir suçun ağırlığı altında ezilmektedir. En yakınlarının eliyle işlenen bu günah ruhunda derin yaralar açar. Geçmişin kirinden arınarak hakikatin izini sürmek isteyen Efruz için uzaklarda yeni bir yaşam filizlenecektir. Peki ya türlü suçun, günahın ve intikam hırsının kararttığı hayatlarda gerçekler gün yüzüne çıkacak mı? 

Aşk, dostluk, vefa ve sadakat gibi kavramların yanı sıra türlü insani haslete dikkat çeken, toplumsal ve ferdi meselelere mercek tutan, ibret dolu bir Ahmed Günbay Yıldız romanı...
 
Editörün görüşü
Ahmed Günbay Yıldız’dan aşk, ihanet, dostluk gibi temaları merkeze aldığı, ahlaklı nesiller yetiştirme misyonunu sürdürdüğü ibret dolu bir roman. Okurlarına ahlaklı yaşamayı öğütleyen yazar, hırslarının ve egosunun kurbanı olan insanların portresini çizerek günümüzün ferdi ve toplumsal problemlerine mercek tutuyor.
En önemli cümle
Oysa aşk hicret eder zorbalıkların diyarından…
Bu kitap neden önemli
Eserinde, sahip olma hırsının yol açtığı felaketleri gözler önüne seren Ahmed Günbay Yıldız, yozlaşmış ilişkilere, “aşk” bahanesiyle kadınların maruz bırakıldığı fiziksel ve psikolojik şiddete dikkat çekerek toplumsal bir soruna parmak basıyor. Nesillere sirayet eden kan davalarının, intikam duygusunun yıprattığı hayatların konu edildiği Uzak Umutlar Şehri, manevi değerleri incitmeden yaşanan sevdalara, sarsılmaz dostluk örneklerine de yer vererek okurlarına sadakat, dürüstlük, hoşgörü gibi kavramları hatırlatmayı amaçlıyor.
Anahtar kelime
Aşk, Hayat, Aile, İstanbul, Baba, Vefa, Sadakat, Dostluk

Diğer kitaplara göz atın