Timaş Yayınları - Timaş Yayınları

Timaş Yayınları

TİMAŞ AKADEMİ YAYIN POLİTİKASI

Timaş Yayınları, 1982 yılında “insana faydalı olmak, bilgiyi onu talep eden herkesle paylaşabilmek” düsturuyla yayın hayatına başladı. O günden bugüne yayıncılık dünyasına sağladığı katma değer ile her geçen gün büyüdü, tüm alt markaları ile bugüne kadar yayınladığı 6000 başlıktan fazla kitabı, milyonlarca okurla buluşturdu. 25’ten fazla ülkede muhtelif eserlerin telif satışlarını yaptı. Daha fazlası için de durmadan çalışıyor ve istikrarlı gelişmesini devam ettirmeye çabalıyor.  Bu bağlamda, Timaş Akademi adını verdiği yeni markası ile yeni bir sürecin ilk adımlarını atmaya başlıyor.

Timaş Akademi; sosyal ve beşerî bilimlerin tarih, edebiyat araştırmaları, sosyoloji, felsefe, ilahiyat, filoloji ve özellikle Türkoloji, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, hukuk, coğrafya, antropoloji, sanat tarihi vd. gibi alt dallarında özgün ve kaliteli eserleri iyi bir editöryal çalışmadan geçirerek okuyucuya sunmayı amaçlıyor.

Timaş Akademi, yayınlayacağı eserlerle insanların kıymetli akademik yayınlara ulaşmasına imkân sağlamayı arzu ediyor. Bununla birlikte; topluma, öğrencilere, akademik camiaya ve araştırmacılara faydalı olacak kaliteli içerikler üretmeyi planlıyor. Ayrıca, üretilen bilimsel içerikli eserlerin Timaş Akademi’nin kendine has özellikleri doğrultusunda farklı satış pazarlama politikaları ile doğru ve isabetli okur kitlelerine ulaştırılmasını hedefliyor.

Timaş Akademi, akademik danışma kurulu ve hakemlerinin değerlendirmeleri sonucunda belirlenen eserleri okuyucularıyla buluşturmayı planlıyor.

Timaş Akademi, yeni nesil yayıncılık mecraları ve bilgiyi ulaştırma biçimleri bağlamında teknolojinin sunduğu yeni imkânları ve uygulamaları kullanarak (e-kitap, sesli kitap, dijital platformlar gibi) okuyuculara farklı kanallarda da içerik sağlamayı hedefliyor.

Timaş Yayınları, fikir ve inançlara saygı duyan her kaleme, söyleyecek sözü olan herkese kapılarını her zaman açık tuttu ve bu tutumunu Timaş Akademi markası ile de sürdürmeye devam edecek.

Timaş Akademi, yeni yazarları, yeni araştırmacıları, yeni fikirleri, yeni kalemleri (örneğin, ilk kitapları, kitaba dönüşmeyi bekleyen doktora tezlerini…) her zaman destekleyecek. Bu destek büyük bir titizlikle kitaplara dönüşüp okurla buluşurken Timaş Akademi kültür dünyamıza damga vuracak kalıcı eserler meydana getirmek için emek sarf edecek.

Dünden bugüne çok şey değişti, yarın daha da değişecek fakat insana ve topluma faydalı olan bilgiyi onu talep eden herkesle paylaşabilme arzumuz Timaş Akademi olarak yayınlayacağımız kitaplarla artarak devam edecek.