Sıkça Sorulan Sorular - Timaş Yayınları

Sıkça Sorulan Sorular

Yazar Dosya Başvuruları

Dosyanızın değerlendirmeye alınabilmesi için öncelikle tamamlanmış olması gerekmektedir. Son halini almamış dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır. Dosyanızı tamamladığınızı düşünüyorsanız:

*Dosyayla birlikte başvuru formunu doldurup göndermeniz gerekmektedir editor@timas.com.tr  adresine göndermeniz gerekmektedir. (Başvuru formu için Öykü-Roman-Şiir, Kurgu-Dışı türlerinden hangisi eserinize uygun ise belirtiniz.)

*Daha önce yayınlanmış kitabınız, makaleniz vs. gibi çalışmalarınız varsa bunlar hakkında başvuru formunda bilgi veriniz. Ayrıca dosyanın sahibini yayınevinin detaylı tanıması çok önemlidir. Bu konuda mümkün olduğunca bilgi vermeniz önemli olacaktır.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra, dosyanızı bize ulaştırmak için aşağıdaki yolu izlemeniz gerekmektedir:

*Dosyanızı ve başvuru formunuzu Microsoft Word dokümanı olarak mailinize ekleyerek editor@timas.com.tr  adresine gönderebilirsiniz. Mailinizin konu kısmına kendinizin ve projenin adını yazmayı unutmayınız.  

*Dosyanızı sadece editor@timas.com.tr adresine göndererek ulaştırabilirsiniz. Başka bir şekilde dosya kabulü yapılmamaktadır.

Başvurunuzu eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra girdiğiniz mail adresinize başvurunuzun alındığına dair 2-3 gün içerisinde bir mail gelecektir.

Editörler tarafından ön incelemesi yapılan dosya ile ilgili düşünceler yayınevi tarafından netleştirilir. Tarafımıza ulaştırılan dosyalar sadece alan editörlerince incelenmekte, kurum dışındaki kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır.

Dönemsel olarak yayınevinin yoğunluk derecesine göre dosya sahiplerine geri dönüş yapılır. Bu süre üç ayı bulabilir. Değerlendirmenin sonucunda dosya sahibine olumlu ya da olumsuz sadece e-posta yoluyla bilgi verilmektedir. Değerlendirme tamamlanmadan mail veya telefonla hiçbir şekilde bilgi verilmemektedir.

Editör – yayın kurulu ve gerekli departman onaylarından sonra, yayınevimiz uygun gördüğü dosya veya projeler için size ulaşacaktır.

Ön görüşme neticesine göre telif, yayın süreci ve teknik düzenleme gibi konularda size daha ayrıntılı bilgi aktarılacaktır.

Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar imha edilmektedir. Dosya iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle eser sahiplerinin çalışmalarının aslını mutlaka muhafaza etmeleri gerekmektedir.

İyi ki kitaplar var…