Benim Kur'an-ı Kerim Sözlüğüm (Fleksi Cilt) - Timaş Yayınları

benim-kuran-i-kerim-sozlugum-fleksi-cilt-9786050843453.jpg

Benim Kur'an-ı Kerim Sözlüğüm (Fleksi Cilt)

“Kur’an’ın eşsiz hazinesi çocuk okurlarını bekliyor.”
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 160s. / 15x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’23 / Nisan’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4345-3
Barkod: 9786050843453
160.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Kur'an bizlere yol gösteren ve müthiş bilgiler barındıran bir hazinedir. Ondan daha fazla faydalabilmek bizleri adım adım güzel bir hayata ilerletecektir.  
Sözlüğün birinci bölümünde Kur'an'da geçen kişi, yer, olay ve kavramlarla ilgili kelimelerin açıklamasına ulaşacaksınız. 
İ
kinci bölümünde ise “Kısa Sûreler”de geçen kelimelerin anlamlarını ve sûreler hakkında detaylı bilgiyi bulacaksınız. 
Editörün görüşü
Konuşmaya ilk sesleri çıkararak başlarız. Sonra heceleri söyleriz. Daha sonra kelimeye ulaşıp konuşuruz. Konuşmamıza en çok anne babamız sevinir. Kelime her şeyin başlangıcıdır: Konuşmanın, öğrenmenin ve büyümenin... Kelimelerle düşünürüz. Kelime bilgimiz ne kadar çok olursa zihnimiz o kadar açılır. Düşünmemiz gelişir. Bu da okumak ile olur. Bu çalışma sizi kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in kelime dünyası ile tanıştıracak. Bir metni anlayabilmek için önce metinde geçen kelimelerin anlamını bilmek gerekir.
En önemli cümle
Bir başucu kitabı olarak kitaplığınızda, masanızın üzerinde sizinle beraber olsun. Günün bitiminde sizin hayatınıza bir kelimeyle dokunsun isteriz.
Bu kitap neden önemli
• Namazlarda çoğunlukla okunan kısa surelerdeki ayet ve kelimelerin anlamlarını verdiği için, • Kur’an-ı Kerim’in sorunlara çözüm yolu gösteren dünyasını tanıttığı için • İnsanların hayatlarını düzenleyecek ahlaki kurallar ve değerler seçilen ayetler vasıtasıyla çocuğa anlatıldığı için • Renkli resimlemelerle ve güzel bir tasarımla hazırlandığı için • Nuriye Çeleğen gibi bu sahanın değerli bir yazarı tarafından yazıldığı için ÖNEMLİDİR.
Anahtar kelime
Kuran, Kur'an, Kur'An Kavramları, Kur'An Kelimeleri, Dini Eğitim, Sözcük, Değerler Eğitimi, Kelime Hazinesi, Kelime

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gaffar Gazi Koç
Gülce Çocuk
75.00 TL