Beyaz Odadaki Çocuk - Timaş Yayınları

beyaz-odadaki-cocuk-9786050842296.jpg

Beyaz Odadaki Çocuk

Yapay zekâ ve insanın mücadelesini ele alan sürükleyici bir bilim kurgu.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 304s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 3
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4229-6
Barkod: 9786050842296
155.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Kim olduğunu bilmiyor, nerede olduğunu bilmiyor, kime güveneceği hakkında 
hiçbir fikri yok!
Manuel zihni gibi boş, beyaz bir odada gözlerini açar. Kim olduğu ve oraya nasıl geldiği hakkında hiçbir şey hatırlamaz. Kendisiyle iletişim kuran tek kişiyse bilgisayar tarafından oluşturulmuş Alice adlı yapay bir ses. Manuel yavaş yavaş başına gelenleri çözmeye başlar: Kaçırıldı mı yoksa olduğu yer evi mi? Dünyada gerçekten yapayalnız mı, bir ailesi var mı? Alice'ten öğrendikleri doğru mu?
Manuel aslında kim?
 
Çoksatan gençlik kitapları yazarı Karl Olsberg’in yapay zekâyı ve teknolojiyi sanal bir dünyada, kavislerle dolu bir olay örgüsüyle yoğurduğu bilim kurgu türündeki bu eşsiz eseri elinizden bırakamayacaksınız.
 
"Şaşırtıcı derecede büyüleyici olması bir yana, felsefi derinliğe sahip bir eser. Ömür boyu hafızanızda yer edecek kitaplardan biri."
Andreas Eschbach, Yazar
Editörün görüşü
Nefes kesen, tüyler ürperten, uzun uzun düşündüren bir bilim kurgu!
En önemli cümle
“Adımın ne olduğuna ya da nasıl göründüğüme dair bir fikirim yok. Yalnızca terimler… Bir küpün, bir ağacın, bir köpeğin, bir bilgisayarın ne olduğunu biliyorum. Ama bu nesnelerin benimle hiçbir ilgisi yok. Onlarla aramda hiçbir bağlantı yok. Bu terimlerin zihnime nasıl yerleştiğini bile bilmiyorum. Hiçbir şey hatırlamıyorum. “
Bu kitap neden önemli
-Karl Olsberg, uluslararası alanda büyük başarılara imza atmış, bilim-kurgu ve distopya alanında bolca övgü toplayan bir yazar. -Liste, Oasis, Çöpçüler ve Ortanca gibi kuvvetli kitaplardan oluşan Genç Timaş Distopya Kitaplığı’na yeni bir soluk getirecek. -Kitabın film ve dizi hakları Netflix tarafından satın alındı. -Yazar, felsefe ve kişinin kendi kimliğini sorgulaması açısından yaratıcı sorular sorarak okuru hikâyede tutuyor. -Günümüzde çokça konuşulan ve gelecek için en büyük tehditlerden biri olarak görülen yapay zekâyı hikâyenin temeline alan gerçekçi bir eser.
Anahtar kelime
Yapay Zekâ, Bilinç, Aile, Macera, Felsefe, Sorgulamalar

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL