Güzel Ahlakı Öğreniyorum - Renklerle Güzel Dinim Boyama Kitabı 1 - Timaş Yayınları

guzel-ahlaki-ogreniyorum---renklerle-guzel-dinim-boyama-kitabi-1-9786050843521.jpg

Güzel Ahlakı Öğreniyorum - Renklerle Güzel Dinim Boyama Kitabı 1

Boyamalar eşliğinde "Güzel Dinimi" öğreniyorum.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Renklerle Güzel Dinim Boyama
Sayfa / Ebat: 32s. / 21x29,7
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4352-1
Barkod: 9786050843521
15.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Renkler güzeldir. Sarı, mavi, yeşil, mor güzeldir. Turuncu, eflatun, kahverengi, kırmızı güzeldir. Boncuk mavi, su yeşili, tatlı sarı güzeldir.

Hepsi çok güzeldir. Hele de bu tatlı renkler, güzel şeyleri anlatınca çok daha cezbedicidir. İman güzeldir, ahlak güzeldir, ibadet güzeldir. Kur’an-ı Kerim’in rengârenk dünyası güzeldir. Peygamberimizin hayatı, elvan renktir ve güzeldir.

“Renklerle Güzel Dinim” boyama kitaplarında çocuklarla beraber hem güzel bilgiler edinmeyi hem de renklerin dünyasına dalmayı istedik. Bir taraftan “Temel Dini Bilgileri” tanıtmak bir taraftan da bunu renklerle buluşturmayı amaçladık.

Bakalım bu güzel dünyada çocuklarla dolaşırken hangi renkler çıkacak karşınıza?

Renkler güzeldir, bilgi edinmek güzeldir; hele de “dinimiz” çok, çok güzeldir.  

Editörün görüşü
“Renklerle Güzel Dinim Boyama Kitabı” serisinde çocukların boyama etkinliğini yaparken “ahlaki değerleri” de öğrenmesini amaçladık. Bu kitapta hayatımızı güzelleştiren “ahlaki değerler” çocukların yaşına uygun anlatım ve resimlerle sunuldu. Bir boyama kitabının kazanımlarını ötesinde ahlaki değerleri öğrenmeye de imkân sağlayacaktır. Kitabın içinde gördüğümüz ve çocukların da boyamalarını istediğimiz resimlerle ilgili farklı uygulamalar yapılabilir: Çocuklarla sayfada gördüğü ve boyadığı resim üzerinde konuşulup ahlak konusu madde madde anlatılabilir. Çocukların resimde gördüğü “ahlaki değer” hakkında yorum yapması istenebilir ve bu çok önemli bir etkinlik olacaktır. Zira resimleri yorumladıkça onlara öğretmeyi amaçladığınız “ahlaki değerleri” çocuklar daha çok benimseyeceklerdir. Ayrıca çocuklar konuştukça daha çok duygularını ifade etmiş olacaklar. Bununla beraber gün içinde akıllarına takılan bir konuyu sizlere sorma imkânı bulmuş olacaklar.
En önemli cümle
“Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır.” (Hadis-i Şerif)
Bu kitap neden önemli
Bu Kitabın Kazanımları: Çocukların; • “Temel Dini Bilgileri” öğrenmelerini sağlar. • Okumayı öğrenmeden önceki dönemlerinde kitap okumaya alışmalarını hızlandırır. • Renkleri\şekilleri daha iyi algılamalarını ve birbirinden farklılıklarını kavramalarını sağlar. • Motor becerisi kazanmalarına yardımcı olur. • Küçük kas gelişimlerini destekler. • Aile içinde iletişim kurmalarını artırır. Bununla birlikte onlara duygularını ifade etme imkânı verir. • Kaliteli vakit geçirmelerine imkân oluşturur.
Anahtar kelime
Değerler Eğitimi, Değerlerimiz, Ahlak, Ahlaki Değer, Boyama

Diğer kitaplara göz atın